Jan Plecháč, Moser: Sadece güzel bir şey daha üretmenin anlamı yok, işlevsel olmalı

RumBar

Global Mod
Global Mod
Plecháč şöyle devam ediyor: “İkinci olarak, vizyonumuzu gerçekleştirmeye çalıştım ve Moser'in orijinal DNA'sını ortaya çıkarmaya çalıştım.”

Cam fabrikası, Plecháč'ın mutlak kazanan olarak tüm yarışmayı domine ettiği Çek Büyük Tasarım yarışmasında ilk kez üç ödül kazandı. Birkaç gün sonra ELLE Dekorasyon Uluslararası Ödülleri 2024 (EDIDA) yarışmasından iki ödülle daha özel koleksiyonunu zenginleştirdi.

Moser için çalışmaya başlamak sizin için ne kadar zorlayıcıydı?
Bu büyük bir meydan okumaydı. Bunun büyük bir olay olacağını, basit bir fabrika olmadığını biliyordum. Hem tarihsel hem de çalışanlarının becerilerini yaymak. Tek çatı altında farklı el sanatlarına sahip ustalarımız var. Ve bir sanat yönetmeninin tüm olasılıkları ortaya çıkarmasına rağmen bunları bir yere taşıması oldukça zordur. Geçen yıl çok şey başardığımızı düşünüyorum. Öğütme anlamında yeni sulara taşınmaya çalıştık. Tüm adımların bir anlamı vardı. Bu da son günlerdeki ödüllere yansıdı.

Kişisel olarak son zamanlarda ortaya çıkan bir olgu olarak algıladığım şey, insanların belirli bir şekilde dokunsal algıdan yoksun olmasıdır. Her şey pürüzsüz, serin ve ellerin algısı eksik.
Jan Plecháč, Moser cam fabrikasının sanat yönetmeni

Bu özel makaleyi okuyun iDNES Premium aboneliğiyle

FAVORİ

Ön ödeme

Aylık aboneliğe kıyasla 178 CZK tasarruf edersiniz

Ön ödeme

Aylık aboneliğe kıyasla 446 CZK tasarruf edersiniz

Bugün katılın ve şunları edinin:

• iDNES.cz, Lidovky.cz ve Express.cz içeriğine sınırsız erişim
  • Tanınmış yazarlardan 50.000'in üzerinde premium makale
  • Okuyucuda gazete ve dergilerimize çevrimiçi ve ücretsiz erişim