İşveren, Noida’da ev işçilerini rehin almak ve onu dövmekle suçlanıyor | Noida Haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod
NOIDA: Sektör 121’deki lüks bir apartman dairesinde ev hizmetlisine saldırdığı ve onu dairesinde rehin aldığı iddiasıyla bir avukat tutuldu.
Bu arada işçiyi derneğin asansöründen dışarı sürüklediğini gösteren CCTV görüntüleri Salı günü sosyal medyada dolaştı.
Ancak avukat Shaifali Koul, iddiaların uydurma olduğunu ve özel bir şirketten kiralanan ev işçisinin 50.000 Rs’lik bir krediyi geri ödemek zorunda kaldığı için “dramaya başvurduğunu” iddia etti.
Cleo İlçesi sakini, yardımcının ona ilaç verdiğini ve evini soyduğunu söyledi.
Polis şikayetinde Padam Singh, kızının Nisan ayından beri Koul’un evinde çalıştığını iddia etti. Singh polise, kızı ile avukat arasındaki sözleşmenin 31 Ekim’de sona ermesine rağmen tam zamanlı çalıştığı evde tutulduğunu söyledi. Singh ayrıca, kızının cep telefonunun, onu tüm ev işlerini yapmaya zorlayan ve reddedince telefonunu kapatan işvereni tarafından alındığını iddia etti.
Singh’e göre kızı, Pazartesi sabah 4 civarında dördüncü kattaki dairenin balkonundan kaçmaya çalıştı ve birbirine bağladığı dupattalarla aşağı indi. “Zemin kata geldiğinde kule bekçisine polisi mi yoksa bizi mi arayabileceğini sordu. Bizi aradı sonra kızımla görüştük. Ben gelene kadar bekçiden onunla ilgilenmesini istedim. Singh, aşağı indi ve kızımı zorla evine götürdü” dedi.
Sakinlerin söylediğine göre, onun asansörden defalarca sürüklendiğini gösteren video Pazartesi sabahına ait, ancak polis henüz doğrulamadı. Singh, “Derneğe ulaştığımızda polisi aradık. Polis kızımı kadından kurtardı” dedi.
3. aşama polis karakolunun SHO’su Vijay Kumar, avukata karşı IPC’nin 344 (on gün veya daha fazla yasa dışı gözaltı), 323 (gönüllü olarak acıya neden olma) ve 504 (ihlal niyetiyle kasıtlı hakaret) bölümleri uyarınca bir FIR’nin kaydedildiğini söyledi. Barış).
SHO, “Kadın tıbbi muayene için gönderildi ve gerekli işlem yapılacak” dedi.
Ancak Koul, çalışanının kendisine Pazar gecesi sakinleştirici yiyecek verdiğini iddia etti. “Akşam yemeğinden sonra çok çabuk uyuyakaldım ki bu benim alışkanlığım değil. Tüm takıları çaldı ve balkondan kaçmaya çalıştı. Ama düştü ve yaralandı. Bekçi onu yakaladı ve bana teslim etti.” .
“Sözleşmesi bitmeden iş bulma kurumundan yeni bir ev işçisi göndermesini istemiştim. Ama iş bulma kurumu 25 Aralık’a kadar süre istedi. Hasta olduğum için bu ayın sonuna kadar çalışmasını istemiştim. Ayrıca kabul etti,” diyen Koul, ailesinin katıldıktan sonra Nisan ayında 50.000 Rs kredi aldığını ve onlara aylık maaşından keseceğini söylediğinde “dramanın başladığını” sözlerine ekledi.