İş yaratan bir eğitim sistemine ihtiyaç var, diyor Yaduveer | Haberler

FontikUpa

Member

MYSURU: Mysuru kraliyet ailesinin oğlu Yaduveer Krishnadatta Chamaraja Wadiyar Çarşamba günü öğrencilerin becerilerini geliştirmeleri için modern kurslar sunarak iş yaratmaya odaklanan bir eğitim sistemini vurguladı.
Jayachamaraja Ursu Education Trust tarafından işletilen Sri Chamaraja Mükemmeliyet Okulu’nun açılışından sonra konuşuyordu. Eğitim sistemini yenilemek için gerekli olduğuna inandığı, tüm eğitim akışlarında ve alanlarında beceri temelli yeni bir ders müfredatının getirilmesi çağrısında bulundu.
Hem merkezi hem de eyalet hükümetinin geçen yıl sanayi ile akademik kurum arasındaki bağlantıyı güçlendirmeyi ve müfredatın bir parçası olarak çok girişli ve çok çıkışlı dersleri getirmeyi amaçlayan yeni eğitim politikaları başlattığını söyledi.
Yeni eğitim politikası, eğitim kurumlarında öğrenci girişimciliği faaliyetlerinin teşvik edilmesine de ivme kazandırmıştır. Kraliyet ailesinin reisi Pramoda Devi Wadiyar böyle söyledi. Ursu yatılı okul şimdi yenilenmiş ve eğitim sisteminin tüm modern alanlarında öğrencileri eğitmek için Sri Chamaraja Mükemmellik Okulu olarak faaliyete geçmiştir.
Gelecek nesilleri de dikkate alarak eğitim, sanayi, tarım, modernleşmenin tüm alanlarını teşvik etmek için Wadiyars’ın katkılarını da hatırlattı. Ayrıca ebeveynlerden, özellikle kız çocuklarının eğitimine odaklanarak çocuklarının eğitimini teşvik etmelerini istedi.
Mysuru’daki Karnataka Devlet Açık Üniversitesi’nde Antik Tarih ve Arkeoloji Bölüm Başkanı Selva Pilai Iyengar, kraliyet ailesinden yerel yetenekli gençlere yardım etmek için birinci sınıf bir özel üniversite kurmasını istedi. Birçok devlet üniversitesinin modası geçmiş müfredat ve araştırma faaliyetlerine odaklandığını söyledi. DDPI Ramachandra Raje Ursgüven sekreteri Mahesh Urs ve başkan yardımcısı Bharathi Ursu mevcuttu.