₹60.000 cr hedefinin peşinde: Yeida arazi planlarını başlattı | Noida Haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod
Noida: Gelecek yılın UP’si için 60.000 Rs’lik bir yatırım hedefiyle küresel yatırım zirvesithe Yamuna Otoyolu Kurumu bu haftanın sonuna kadar aynı anda birkaç arsa programı başlatmayı planlıyor.
Gelişmekte olan Film Şehri ışığında film eğitim enstitüsünün büyüklüğü göz önüne alındığında, Yetki bu amaçla Sektör 22E’de kurumsal kategoride yer alan bir şirkete 2,5 hektarlık arazi tahsis edilmesine karar verilmiştir. Kurum ayrıca bu hafta okullar, dini kurumlar, huzurevleri ve hastaneler için arazi tahsis etmeyi planlıyor.
Yetkililere göre, Kurum ayrıca Cuma gününe kadar grup konutları için veri merkezi parkları, tıbbi ekipman parkları ve arsalar ile karşımıza çıkacak.
YEIDA CEO’su Harun Vir Singh, “Film eğitim enstitüsü için beş hektardan fazla bir arsa ayrıldı. Yakınlardaki Film City ile, öğrencilere diğer şeylerin yanı sıra video kurgusu, belgesel çekimi ve dublaj öğretebilecek böyle bir tesise ihtiyaç var. Parti e-arttırma ile tahsis edilir.”
Singh’e göre, huzurevleri için iki adet 2.000 m²’lik arsa, bir hastane için 12.000 m²’lik bir arsa ve dini kurumlar için iki adet 1.000 m² ve 5.000 m²’lik arsa da Sektör 18 ve 20’de sınırlandırılmıştır.
Tıbbi cihaz parkı programının ikinci etabında Kurum, 140 hektarlık arazide 99 parsel için başvuru yapacak. Ayrıca, 2,5 hektardan fazla alan talep eden saygın ilaç ve üretim şirketlerine doğrudan tahsis edilmek üzere 200 hektarlık bir arazi ayrılmıştır.
Veri merkezi parkına gelince, Sektör 28’de üç adet beş hektarlık arsa ve iki adet 10 hektarlık arsa tahsis edilecektir. Bu şemada, yalnızca net değeri 150 Rs veya daha fazla olan şirketler başvurabilir.
“Birkaç çok uluslu şirket, veri merkezlerini burada kurmakla ilgilendiğini ifade etti. Veri merkezi parkı için toplamda 100 hektarlık alan mevcut ve kalan arazi bir sonraki aşamada kullanıma açılacak” dedi.
Hükümet ayrıca bu hafta sonuna kadar ticari arsalar (15 dükkan ve 15 arsa) için bir plan ve her biri 50.000 m²’lik dört arsa üzerinde bir grup konut projesi başlatmayı planlıyor.
bu arada, Büyük Noida Kurumu Pazartesi günü Ecotech sektörlerinde 45 parsellik bir sanayi planı başlattı. Greater Noida Authority’nin bu arazilerin minimum fiyatından yaklaşık 500 Rs alması bekleniyor.
“Bu arsaların büyüklükleri 450 m² ile 20.315 m² arasında değişiyor. Bu proje ile toplam 48 hektar arazi tahsis edilecektir. Son kayıt tarihi 26 Aralık’tır. Kayıt ücreti, depozito ve yönetim giderleri 28 Aralık’a kadar ödenebilir.
Üst düzey bir yetkili, “Belgelerin teslimi için son tarih 30 Aralık günü saat 17:00’ye kadar. Tahsis e-arttırma yoluyla yapılacak olsa da, bu partilerin mülkiyeti bir ay içinde verilecek” dedi.
Büyük Noida Otoritesine ayrıca eyalet hükümeti tarafından 60.000 Rs crore yatırım hedefi verildi.