Hudikeri’nin elektrik trafosu bozuldu | Haberler

FontikUpa

Member

MADİKERİ: Şimdiye kadar Kodagu ilçesinde on iki 66/11 KV güç kaynağı trafo merkezi güç iyileştirme için onaylandı ve şimdi yeni bir merkez için onaylandı Hudikeri Ponampet taluk’ta.
Özel arazi, KPTCL adına kayıtlı olan Ponnampet taluk’un Hudikeri gram penchayat’ı altında 66 KV’luk ayrı bir elektrik dağıtım trafo merkezi için zaten belirlenmiştir.
Bu bölgede 66/11 KV enerji hattı Srimangala’ya kadar geçmiş olup, Srimangala’daki mevcut 33 KV enerji dağıtım istasyonunu 66 KV’a yükseltmeye yönelik enerji dağıtım istasyonu çalışmaları tamamlanmak üzeredir. Aynı 66 KV hattı, Hudikeri istasyonunu Ponnampet-Srimangala arasında birbirine bağlar. Ponnampet Elektrik Dağıtım Merkezi, Hudikeri gram penchayat’a bağlı beş köye elektrik dağıtıyor. Ancak uzun yılların talebi doğrultusunda Hudikeri gram penchayat bölgesine 66 KV elektrik dağıtım merkezi yeniden onaylanmıştır, bu nedenle bu bölge insanı kaliteli ve kesintisiz elektrik temini konusunda emindir.
Son yıllarda santral kurmak için yer ihtiyacı nedeniyle halkın talebi karşılanamıyor. Ancak yerel halk dağıtım merkezi için gerekli alanı sağlamak için öne çıktıkça dağıtım merkezini onaylama süreci devam etti. Güç kaynağı merkezinin kurulması, Hudikeri gram panchayat’a bağlı Hudikeri, Konageri Hysodluru, Bellur ve Begur köyleri için ayrı kesici sağlayacaktır. Şu anda Hudikeri, Ponnempet elektrik santralinden 11 KV hat üzerinden bağlanıyor. Ancak elektrik tüketiminin yüksek olması nedeniyle insanlar elektrik kesintileri ve kaliteli elektriğin olmamasından dolayı sorun yaşıyordu. Bunlar hızla çözülür.
Köylüler, Elektrik Müfettişi Theethira Roshan Appachu’nun projeyi onaylatmak için ilgi gösterdiğini söyledi.