Hřebečná yakınlarındaki Maringotka’nın iyi ruhu, misafirleri için tatilleri bile feda ediyor

RumBar

Global Mod
Global Mod
“Başlangıçta müşterilerin Noel Günü’nde bile düzenli olarak gelmesine şaşırmıştım. Bazılarından eve gitmelerini istemek zorunda kaldım çünkü aileme kendim yetişmek istiyordum.” Zápotočný gülümsedi.

Zápotočný, “Muhtemelen insanların ev yapımı kreplerimizi, lahanamızı ve Krkavec biramızı sevmesinden kaynaklanmaktadır” diye düşünüyor. Maringotka’yı üç yıl önce açtı.

Koşu rotalarına yardımcı olmak için

“Burada büfe vardı, çok kült bir yer. Daha sonra dört ya da beş yıl kadar kapalı kaldı, ancak o zamanki sahibini ikna ettim ve o da maringotka’yı tekrar açtı” diye anımsıyor.

Krkavec birası doğrudan yerel içecekler için yaratıldı. “Krabat adında büyük bir kuzgun besledim. Maalesef bir yıl önce benden uçup gitti. Baharda yeni bir tane getirmeyi umuyorum”, diyor Zápotočný.

İnsanlar ikramların yanı sıra maringotka’yı ziyaret ederek Krušnohorské magistrály’nin kros parkurlarının bakımına da destek olabilirler. “Burada satılık rozetlerimiz ve pullarımız var, gelirler kros parkurlarının bakımına gidiyor. Aksi takdirde, bunların çok iyi muhafaza edildiğini söylemeliyim ki bu da büfemize yeterli katılımın anahtarıdır.” diye belirtti işletmeci.

Konserler ve Krkavac Kupası

Maringotka’da yerli ziyaretçilerin yanı sıra Almanca veya İngilizce de sıklıkla duyulabiliyor. “Yurtdışından öğrenci grupları düzenli olarak buraya geliyor. Yabancı dilleri biraz tazelemem gerekiyordu” dedi Zápotočný.

Yılbaşı gecesi de Maringotka’da olacak. “Burası dağcıların, kayıkçıların ve diğer arkadaşlarımın toplandığı yer. Ayrıca yılbaşında da açacağım, ancak sabah dokuzda değil” diye planlıyor Zápotočný.

Václav Zápotočný, kış sezonu bittikten sonra bile Hřebečná’da kesinlikle sıkılmayacak. “Buradaki operasyon tüm yıl boyunca devam ediyor, örneğin yaz aylarında Krkavcův kupası adı verilen petank turnuvaları düzenleniyor ve burada zaten çeşitli konserler ve diğer kültürel etkinlikler düzenledik. İnsanlar her şeyi Facebook’ta öğrenecek” dedi Václav Zápotočný.