Holi yaklaşırken, Noida’da şekerci dükkânları yeniden tarayıcının altına girdi| Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: Gıda güvenliği departmanı, Holi’den önce gıda tağşişini kontrol etmek için Perşembe günü beş günlük bir yolculuk başlattı. Holi sırasında tatlılara ve namkeen’e olan talep hızla artar ve genellikle piyasaların standart altı ürünlerle dolup taşmasına neden olur.
Ekip, Çin’deki pazarlardan sekiz adet khoya, zerdeçal, kırmızı biber, paneer vb. numune topladı. Bhangel Ve Salapur köy ve onları test için Lucknow’daki bir devlet laboratuvarına gönderdi.
Yetkililere göre, tatil sezonunda tatlı ve namkeen talebi hızla artıyor ve bu da genellikle pazarın standart altı ürünlerle dolup taşmasına neden oluyor. Gautam Budh Nagar’ın gıda güvenliği sorumlusu Akshay Goyal, departmanın Noida ve Greater Noida’da teftişler yapmak için iki ekip oluşturduğunu söyledi.
“Genellikle tatlılarda kullanılan khoya ve paneer gibi çeşitli gıdalardan numuneler alıp test için laboratuvara gönderiyoruz.” Atta Market’in başkanı CB Jha, Atta Market’te 10’u şekerci dükkanı olmak üzere yaklaşık 700 dükkan olduğunu söyledi. “Gıda güvenliği yetkilileri marketimize gelip kontrol etmediler. İnsanların güvenliği için buradaki tüm dükkanları da kontrol etmeleri gerekiyor.”
Yasadışı içkiye karşı sürün
Kaymakamlık da 1 Mart’ta ilçede kaçak içkiye karşı 15 günlük özel eylem başlattı.
Bölge tüketim vergisi memuru RB Singh, yolculuğun Noida ve Greater Noida’da yapıldığını söyledi. “Noida-Delhi sınırındaki araçları kontrol edeceğiz. İhlal edenler kaydedilecek ve hapse atılacak” dedi.
Özel Tüketim Servisi ayrıca insanları içki kaçakçılığı görürlerse bilgi paylaşmaya çağırdı. Bakanlık ayrıca bu amaçla bir yardım hattı numarası (9454466423) yayınladı.