Hırslı muslukçunun kolunda hem bira tarifi hem de bira fabrikasının kapısı dövmesi var

RumBar

Global Mod
Global Mod
“Garson olarak başladım ama pipoya olan ilgim giderek arttı. Biraya ve onunla ilgili her şeye her zaman ilgim vardı, bu yüzden yavaş yavaş çeşitli eğitimleri tamamladım ve sonunda yarışmaya başladım. 2019 yılında Gambrinus – Tap Master yarışmasında üçüncü oldum. Bu beni kişisel eğitime ve rekabete devam etmeye motive etti” diye hatırladı Červenka.

Bu yıl Plzeňský prazdroj'un düzenlediği prestijli bir yarışmaya katıldı. Orada eleme turunu geçerek ulusal finale yükseldi.

“Sıralama turunda üç görevle uğraşmak zorunda kaldım. Biranın tarihi, bakımı, uygun şekilde saklanması ve benzeri konulardaki soruları yanıtlamam gereken bir teste girdim. İkinci bölümde bira fabrikasının temsilcileri restoranımıza misafir olarak gizlice geldiler. Burada bira ısmarladılar, benim içkiyi ısmarlamamı izlediler, biraların temizliğini ve düzeni incelediler. Kimsenin kontrol etmeye geldiğinden haberim yoktu. Şans eseri hiçbir zaman bira çalmadım, dolayısıyla her şey yolundaydı” diyen barmen, eleme turunun sonunda kendisine restoranı ve Pilsen birasıyla olan ilişkisini tanıttığı bir dakikalık bir video madalyonu çekmekle görevlendirildiğini ekledi. .

Hangi bira sakıncalı?

Finaller daha sonra Pilsen ve Prag'da yapıldı. “Yarışmaya toplam 500'e yakın bar katıldı. 10'u Slovakya'dan olmak üzere 30'umuz finale kaldı. Sonuç benim için çok önemliydi, çok gergindim. Örneğin finalde, birkaç örnek arasından kusurlu bir birayı tespit etmek ve hatanın ne olduğunu tahmin etmek zorunda kaldık” diye anlattı barmen. “Maalesef podyuma çıkamadım. Ama yine de inanılmaz bir deneyimdi” diye belirtti Červenka.

Rekabet etme arzusu onu terk etmiyor. “Kurallara göre bu yarışmaya iki kez daha katılabilirim. Bu yüzden gelecekte ilk üçe gireceğimi umuyorum. Çok isterim. Bu başarı sayesinde, Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali gibi ilginç etkinliklerde de barmen olarak yer alabiliyorum” diye açıkladı Červenka.

Birayla olan ilişkisi de elindeki dövmeyle kanıtlanıyor. Barmen, “Burada bira üretim sürecinin tamamının dövmesini yaptırdım, tarif ve Pilsen'deki bira fabrikasının kapısı da dahil” diye onayladı.

Ailesi ve Hornoslavl'daki Rebel restoranının müdavimleri onu yarışmada destekliyor. “Finalde herkes beni alkışladı. Eşim Klára ve tüm aile, ayrıca sık sık danıştığım barmen arkadaşım Martin Křížek de bana çok destek oluyor. Ancak en büyük kazanç memnun misafirlerdir” diye sözlerini tamamladı Jiří Červenka.