Hint Patentlerini Artırmak İçin Sahte: Bennett Univ’de Pokhriyal | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

Noida: Eski Birlik Eğitim Bakanı, Ramesh Pokhriyal Nişank Perşembe günü Milli Eğitim Politikası’nda (SAHTE) öğrencilerin “Hindistan’da kalması ve okuması” için temelleri attı.
NEP’e öncülük eden Pokhriyal, Bennett Üniversitesi’nin ilk edebiyat etkinliği olan Aalekh 2K23: The Power of Ink, A Carnival of Books’ta onur konuğu olarak politikanın merkezi hükümetin Hindistan eğitim sistemi patentine ilişkin vizyonunu gerçekleştirmeye yardımcı olacağını söyledi. zengin.
BJP Milletvekili ve eski Uttarakhand CM’si, politika taslağını oluşturmadan önce Hindistan’daki 1.000 üniversiteden geri bildirim ve öğretmenlerden ve gramer panchayatlarından gelen önerileri ekleyerek “FAKE’nin geniş kapsamlı sonuçları olacak” dedi.
“Ben eğitim bakanıyken, öğrencilerimizin neden yurtdışına gittiğini öğrenmek için yurtdışındaki eğitim kurumlarını inceledim. Çocuklarımızın en büyük şirketlerde CEO olarak ve ABD, İngiltere vb. eğitim kurumlarında olduğunu keşfettim. Bu, eğitim sistemimizin üstün olduğunu kanıtladı. Bunda yanlış bir şey yoktu. Bu yüzden NEP’in temeli olan ‘Hindistan’da kal ve oku’ kavramını buldum” dedi.
“Biz, Taxila ve Nalanda’nın var olmadığı zamanlardan beri büyük öğrenme merkezleri olduğu bir ülkeyiz. Dünyanın insanlığı, kültürü, bilimi, araştırmayı vs. öğrenmesi bizden. Bu yüzden köklerimize odaklanmanın tam zamanı” dedi.
Yazarlık yolculuğundaki düşüncelerini öğrencilerle paylaşan Pokhriyal, yoğun bir siyaset kariyeri boyunca yazmaya kararlı olduğunu söyledi. “40 yıllık siyasi kariyerim boyunca yazmak, tüm acılarımı, korkularımı ve düşüncelerimi yazılarımla ifade ettiğim için sürekli ve öncelikli bir tutku oldu” dedi. Üniversitenin bir edebiyat etkinliğine ev sahipliği yapma girişimini övdü ve ekledi: “Öğrencileri edebiyat dünyasını keşfetmeye ve ömür boyu sürecek bir okuma sevgisi geliştirmeye teşvik edecek.”
Etkinliğin onur konuğu olan Puducherry Eski Vali Yardımcısı Kiran Bedi, birçoğunu kendisi yazdığı için kitapların kişinin gelişimi üzerindeki öneminin altını çizdi ve günlük notlar almaktan, düşünceleri belgelemekten başlayarak kitap yazmanın yollarını aradı. .
Hindistan’ın ilk kadın IPS memuru olarak öncü bir kariyere sahip olan Bedi, yerel bir gazetede bir arkadaşının onu başlamaya teşvik ettiği bir köşe yazısıyla başlayan yazma becerilerini geliştirme deneyimini de paylaştı. Nihayetinde, yaşam olaylarını ve olayları tutarlı bir şekilde belgelemenin kitap yazmasına yardımcı olduğunu söyledi.
Etkinlikteki diğer konuşmacılar arasında Delhi’den yazar ve tarihçi Swapna Liddle da kitaplarından içgörüler paylaştı ve tarih ve mirası incelemenin önemini vurguladı.
Dr. BU’nun Rektörü Magnificus Prabhu Aggarwal, üniversitenin kütüphane topluluğunu Aalekh’i değerli bir eğitim programı yaptıkları için övdü. Gençleri kitapların önemini takdir etmeye teşvik etti ve Sahitya Akademisi ödüllü Mridula Garg Teyze’nin “herkesin içinde bir kitap vardır, sadece dışarı çıkarmaları gerekir” görüşünü paylaştı.