Hindistan’da ihtiyaç duyulan emek reformları : ekonomist | Haberler

FontikUpa

Member

MYSURU: Uluslararası Para Fonu (IMF) Genel Müdür Yardımcısı. Gita Gopinath Hindistan’ın hala reformlara ihtiyacı olduğunu söyledi ve büyük bir alana odaklanacak olsaydı bunun daha fazla reforma ihtiyaç duyan işgücü piyasası ve işgücüne katılım olacağını söyledi.
Kentin JSS College for Women’s 15th Mezuniyet Günü’nde yaptığı konuşmada, Hindistan’da işgücüne katılımın özellikle zayıf olduğu alanın kadınlar olduğunu belirtti.
Hindistan ile aynı gelişmişlik düzeyinde olan ülkeleri karşılaştırırsanız ve Hindistan’da kadınların işgücüne katılımına bakarsanız, diğer ülkelere kıyasla düşük olduğunu söyledi.
“Bu yüzden buraya geldiğimizde çok mutlu oldum ve madalyaları ve plaketleri teslim ederken buraya gelenlerden birçoğunuz çalıştığınızı söylediniz. Biriniz kendi işiniz olduğunu, başladığınızı söyledi. Bu bana umut veriyor. Hindistan’ın büyüme hikayesi için önemli olan işgücüne daha fazla kadının katılması kritik” dedi. “Çok yakında 5 trilyon dolarlık bir ekonomi ya da 7 trilyon dolarlık bir ekonomi vb. olma hırsı, kadınlar ve kız çocukları işgücünün bir parçası olursa, ki bu çok önemli,” dedi.
“Dünya değişti. Daha iyi oldu. Kadınlar için daha fazla fırsat var ama yine de mükemmel olmaktan uzak. Azminiz, hırsınız ve özgüveniniz başarıya ulaşmak için önemlidir, bu yüzden önünüze çıkan fırsatları değerlendirmeniz için sizi teşvik edeceğim” dedi. “Yoluna çıkan fırsatları hak ettiğini hissetmelisin. Kimse sana iyilik yapmıyor. Hakların için savaş. Bunu yapmanız kesinlikle çok önemli, ”diye açıkladı.
“Tartışmalar yapabileceğiniz ve işlerin nasıl yapılacağı konusunda fikir edinebileceğiniz diğer kadınlardan oluşan güzel bir destek ağınız varsa, tüm bunlar sizin için çok daha kolay olacaktır. Bu değerli olurdu ve hayatımda da çok önemliydi” dedi.
Dünyadaki diğer ülkelerin Hindistan’ın dijital kamu altyapısındaki deneyiminden ders aldığını belirtti.
2021-22 Eğitim-Öğretim yılında 320’si üstün başarı, 362 öğrenci birinci sınıf ve 5 öğrenci ikinci sınıf olmak üzere toplam 687 öğrenci mezun oldu. Suttur Mutt görücü Shivarathri Deshikendra Swami oradaydı.