Hd Kumaraswamy: T Venkatesh’in asi adayı olarak savaşacağını söylediği için JD(ler) için sorun | Haberler

FontikUpa

Member

Mandya: JD(S) liderleri, Mandya bölgesi için parti adaylarının açıklanmasının ardından eski başbakan HD Kumaraswamy’nin partideki ayaklanmayı durduracağını iddia etseler bile, partinin sorunları eski ZP’li Taggahalli Venkatesh olarak devam ediyor. şef, Srirangapatna montaj bölümünün bir asi olarak savaşacağını belirtti. Destekçileri, Venkatesh’in geri adım atmayacağının sinyalini vermek için Pazar günü Mandya’da bir araya geldi.
Venkatesh, parti için 35 yıldır çalıştığını söyledi.
“Son meclis seçimlerinde beni seçmeleri için eski Başbakan HD Deve Gowda ve eski CM HD Kumaraswamy’ye çağrıda bulundum. Partinin yüksek komutanlığı beni MLC yapmaya ve devlete ait bir şirketin başına atamaya söz vermişti. Ancak aralarında görüşme olmadı” dedi.
Srirangapatna, yine parti tarafından sahaya çıkan Ravindra Srikantaiah tarafından temsil ediliyor.
Venkatesh, bileti arayan liderlere son anda başvurduğunu bile söyledi. “Parti beni bırakırsa şimdi bile mutlu olurum. Ama parti adayı değiştirmezse kesinlikle bağımsız olarak seçime gideceğim.” .
JD(S), MLA Ravindra Srikantaiah’a oturma biletini açıklarken, eski MLA ve Kongre lideri Ramesh Babu Bandissidde Gowda’nın Kongre biletini alması muhtemel olduğundan, maçıyla Srirangapatna seçim bölgesinde dört yönlü bir savaş olasılığı var.
Mandya Milletvekili Induvalu Sachchidananda’nın destekçisi BJP’ye katıldı ve safran partisinden bilet istiyor.
Bu ayrı ayrı, Aam Aadmi kutlaması aday da önerir.