Hala yapım aşamasında olan altgeçit, yolcuların Noida’ya ulaşması için 5 km’lik bir sapma E-way | Noida Haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: Neredeyse tam bir yıllık gecikmeyle, Sektör 142 yakınlarındaki Noida-Büyük Noida Otoyolu üzerindeki Advant Tower alt geçidi hala çalışır durumda değil.
Sonuç olarak, 135, 137, 147 ve 168 numaralı sektörlerin sakinleri, Noida-Büyük Noida Otoyoluna ulaşmak için U dönüşü yapmak için en az 4-5 km daha gitmek zorunda kaldılar, bu da trafik sıkışıklığına yol açıyor yoğun saatlerde yol açar.
Vishal MishraSector 135 sakini, şunları söyledi: “Geçenlerde buraya taşındıktan sonra alt geçidin bir süredir yapım aşamasında olduğunu öğrendim. Bu tür büyüyen şehirlerdeki altyapı projeleri, toplumsal sıkıntıyı önlemek için zamanında hazır olmalıdır.”
Prashant Bhargavabir banliyö, şunları söyledi: “Resmi işler için sık sık Delhi’den Noida’ya geliyorum ve geceleri Sektör 135’te sıkışıp kalıyorum. Alt geçidin tamamlanmasındaki gecikme, yalnızca bölgede trafik sıkışıklığı yaratmakla kalmıyor, aynı zamanda sürücüler için de risk oluşturuyor. İnşaat işlerini yürütmek için barikatlar kurdu.”
Mridul AroraSektör 137’de yaşayan bir sağlık çalışanı, “Noida’nın nüfusu arttıkça, ofise seyahat eden personel bu tür sıkıntılarla yüzleşmek zorunda kalmamalı” dedi.
Noida Otoritesi, 2020 yılında 434 metre uzunluğundaki alt geçidin inşaatına başladı.
Proje için ilk teslim tarihi Aralık 2021’di. Ancak Covid-19 salgını ve ardından gelen sokağa çıkma yasağı nedeniyle ilk teslim tarihi kaçırıldı.
Temmuz 2022’nin ikinci teslim tarihi kaçırıldığında, Noida Kurumu alt geçit inşaat işlerinin %80’ini tamamladığını iddia etmişti.
Ancak şantiyedeki yavaş çalışma nedeniyle proje bir sonraki teslim tarihi olan Ocak 2023’ü de kaçırdı.
Rs 43 crore projesinin şimdi 31 Mart’a kadar tamamlanması bekleniyor.
Altgeçit tamamlandığında, 135, 136, 137, 141, 142, 167 ve 168 gibi sektörler ve köyler için daha iyi bağlantı sağlayacaktır. Garhi ShahdaraWajidpur ve Mangrauli Chhaprauli.
Yetkililer Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Otoritenin taşıtların kullanması için yolu açmak için alt geçit rampası ve erişim yolundaki çalışmaları tamamlamak üzere olduğunu söyledi.
Noida Kurumundan Shripal Bhati, TOI’ye “Çalışmayı 31 Mart’ta tamamlayacağız” dedi.