‘güvenli şehir’: Noida, Cams & Sos sistemini kurmak için Co’yu arıyor | Noida Haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: Geliştirme yetkilisi Çarşamba günü, Noida’da yüzlerce gözetleme kamerasının kurulduğunu ve bir SOS mekanizmasının kurulduğunu görecek olan ‘Güvenli Şehir’ projesi için bir danışman tutmaya başladı.
Yetkililer, sonuçlandırıldıktan sonra danışmanın altı ay içinde ayrıntılı bir proje raporu (DPR) ve diğer belgeleri hazırlaması gerekeceğini söylediler.
Hollanda hükümetinin bir girişimi olan Güvenli Şehir projesi, kadınlara ve çocuklara yönelik suçları azaltmanın yanı sıra kamusal alanda kadınlar ve çocuklar için güvenli bir ortam yaratmayı amaçlıyor.
“Noida polisi, şehirde, özellikle pazarların, okulların, kolejlerin, alışveriş merkezlerinin, metroların ve CCTV kameralarının gerekli olduğu diğer yoğun halka açık alanların yakınında 450’den fazla yer tespit etti. Projenin bütçesinin yaklaşık 82 milyon Rs olduğu tahmin ediliyor. Ancak nihai tahmin danışman tarafından yapılacak” dedi Kurumun genel müdür yardımcısı Rajesh Kumar.
Bunun için Kurumun teklif talebinde bulunduğunu da sözlerine ekledi.
Güvenlik kameraları, Entegre Güvenlik ve Trafik Yönetim Sistemi (ISTMS) projesinin bir parçası değildir. Bir yetkili, “Bu kameralar yüz tanıma yetenekleriyle donatılacak ve araç plakalarını kaydedebilecek” dedi.
Acil durumlarda insanlara yardımcı olmak için proje kapsamında bir SOS sistemi de kurulacak. Danışmanın çalışma alanı ayrıca bir kontrol ve komuta merkezi kurmak için yerlerin belirlenmesini, polisle görüştükten sonra kameralar için olası yerlerin bir envanterinin çıkarılmasını ve belirli alanlar için ne tür kameraların (PTZ, mermi, kutu) uygun olduğunun belirlenmesini içerir. .
Kurumun Teklif Talebine (RFP) göre, küçük gözetim odaları kurulacak ve ana komuta merkezine bağlanacaktır. Danışman, kuruluma hazır kamera sayısına bağlı olarak, video yönetim sistemi lisanslarının alınmasında Kuruma yardımcı olmak zorunda olacaktır.
VMS, kamera beslemesini işleyen ve bilgi üreten bir uygulamadır.