Greater Noida’da ‘Bir adam saldırıya uğradı, WhatsApp grubundan atıldı’, yönetici tarafından gönderildi | Noida Haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: Greater Noida West’te bir apartman kompleksi sakini, siyasi bir video yayınladığı için bir WhatsApp grubundan atıldı, sohbetin yöneticisi olan komşusu hakkında şikayette bulundu.
Polis, içinde bulunan Lalit Bhardwaj’ın Shri Radha Gökyüzü BahçeleriPazartesi günü Bisrakh’ın karakoluna başvurdu ve bir avukat olan “grup yöneticisinin” onu derneğin WhatsApp grubundan çıkardıktan sonra onu taciz ettiğini ve tehdit ettiğini iddia etti.
Avukat, 504 (bir kişiyi kasten aşağılayan ve bu nedenle, bu tür bir tahrikin kamu düzenini bozmasına neden olacağını bilerek veya bilerek tahrik eden kişi), 506 (cezai taciz) ve 507 (cezai taciz) bölümlerine göre düzenlenmiştir. ). cezai taciz). isimsiz iletişim yoluyla veya tehdidin nereden geldiğini gizlemek için önlemler alarak) IPC’nin.
Şikayete göre Bhardwaj, 8 Şubat’ta grupta BJP’li bir politikacının tanıtım videosunu yayınlayarak birkaç sakinin itirazına yol açtı. Bhardwaj, yöneticinin daha sonra onu gruptan çıkardığını ve daha sonra ona saldırdığını ve tehdit ettiğini iddia etti.
“Öfkeli bir BJP yetkilisinin, grup yöneticisinin beni çıkardığı videoyu paylaşmıştım. Ayrıca beni öldürmekle tehdit etti. Defalarca arayıp hakaret etti. Bu tür aramaların ve mesajların hepsinin kanıtı bende var. Bana da kin besliyor.” Bhardwaj Salı günü “onu iyi tanımasam da” dedi.
Avukat Ashutosh Raj Purohit, TOI Bhardwaj’dan defalarca dernek grubunda siyasi video ve fotoğraf yayınlamamasının istendiğini söyledi.
Purohit ayrıca Salı günü sorgulanmak üzere Bisrakh karakoluna çağrıldığını, ancak polisin onu üç saat gözaltında tuttuğunu iddia etti.
Purohit, “8 Şubat’ta yerel bir lideri yerleşik grubumuzdan çıkardığım için üç saat gözaltında tutuldum. Tanıtım videoları paylaştığı için çıkardım. Yapmamasını istedik ama bizi dinlemedi” dedi. .
Polis sorgulandığında suçlamanın yanlış olduğunu söyledi.
ACP-2 (Central Noida) Arvind Kumar, “Sosyal bir anlaşmazlık olduğu için iki taraf karakola çağrıldı. Bir şikayet aldık, bu nedenle iddialarla gerçekleri karşılaştırdık. Purohit sorgulandıktan sonra serbest bırakıldı” dedi.
Bisrakh polis karakolu SHO Anil Rajpoot da polisin gerçekleri araştırdığını söyledi. “Şikayet, WhatsApp grubundan çıkarılması için kaydedilmedi, ancak şikayetçi yaşam tehdidi ve küfür iddia ettiği için” diye ekledi.