Gims Kampüsü’nde meslektaşını korkutan doktor rezerve edildi | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod
GREATER NOIDA: Ulusal Tıp Bilimleri Enstitüsünde bir doktor (GİMLER), bir laboratuvar teknisyeni olan meslektaşının hastanede kendisi hakkında saldırgan yorumlarda bulunduğunu ve onu cinsel tacizde bulunduğunu iddia etmesi üzerine suçlandı. Polis, olayın 3 Kasım’da meydana geldiğini ve şikayetin Kasna polis karakolundaki laboratuvar teknisyeni tarafından 30 Kasım’da yapıldığını söyledi.
Şikayetinde, 3 Kasım’da hastaneye geldiğini ve laboratuvarda “müstehcen dil” içeren bazı kağıt notlar bulduğunu söyledi. Ayrıca bir ilan tahtasında onun hakkında bazı yorumlar vardı.
“Bunu üst düzey yetkililere şikayet ettim, ardından biri masama bir özür notu bıraktı. CCTV görüntülerini kontrol ettiğimde şüphelinin Dr. Harmendra olduğunu öğrendim. Manocha, geçmişte de beni taciz eden. Ona karşı ciddi bir işlem yapılmazsa, büyük tehlike altında olabilirim” dedi.
Dr. Pazartesi günü yorum için Manocha’ya ulaşılamadı. Kadının şikayetine dayanarak polis, IPC’nin 354A bölümü (fiziksel temas yoluyla cinsel taciz veya istenmeyen ve açık cinsel yakınlaşmaları içeren yakınlaşmalar) kapsamında bir dava kaydetti.
Santosh, “Şikayetçinin ifadesi kaydedildi ve CCTV görüntüleri ve kayıtlar da dahil olmak üzere diğer kanıtları topladık” dedi. Kumar Şukla, Kasna Polis Karakolunun SHO’su. GIMS yetkilileri, doktor hakkında işlem başlatma sürecini başlattıklarını söyledi. “Konunun farkında olmak için eyalet hükümetine yazdım ve doktora karşı disiplin cezası için izin talep ettim” dedi. Tuğgeneral Dr. Rakesh Gupta (emekli), Direktör, GIMS. Hastane yetkilileri, doktor ve teknisyenin Kasım ayında anlaşmazlığa düştüğünü ancak üst düzey yetkililerin araya girmesiyle uzlaşmaya vardıklarını söyledi.