Gautam Buddha Nagar’daki ilkokullardan UP öğrencileri için haftada iki kez dijital dersler | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod
Hayır. Dijital dersler başından sonuna kadar ses video ortamı UP’nin Gautam Buddha Nagar semtindeki devlet ilkokullarında 1’den 8’e kadar olan öğrenciler için haftada iki kez akıllı tahta kullanımı yapılacaktır.

DIGITAL_CLASS_UP_II_ED

Matematik, Fen, İngilizce ve Hintçe gibi konular sürücü altında öğretilir.
Bilgisayarların temel kullanımı da buna dahil edilecektir.
Bölgedeki 511 ilköğretim okulunun 88’inde kampanya, ağırlıklı olarak STK ve KSS ilişkileri aracılığıyla başlayacak.

DIGITAL_CLASS_UP_III_ED

Bu tür derslerin verildiği okullardan bazıları Nithari, Tugalpur, Harola ve Salempur’dur.
“Bir dizi okulda dijital derslere şimdiden başladık. Uygulama yakında diğer devlet ilkokullarında başlayacak. Matematik, İngilizce, Fen ve Hintçe gibi çeşitli dersler akıllı tahtalar, YouTube bağlantıları ve Diksha uygulaması aracılığıyla akıllı sesli-görüntülü şekilde öğretilecek” dedi. GB Nagar.
Sürücü, öğrencileri modern eğitim kaynakları ve en son teknoloji konusunda eğitmeyi amaçlamaktadır. Bu amaçla, Diksha uygulaması aracılığıyla öğretmenlere özel bir kursa bağlantı sağlanır.
“Nipun Bharat misyonu kapsamında, çocuklarda dil, bilim ve matematik becerileri ile liderlik gelişimine özel önem verilmektedir. Son iki yıldır 3. sınıfa kadar olan öğrencileri bu konularda yetkin hale getirmek için bir kampanya yürütülmektedir. Artık 8. sınıfa kadar olan öğrenciler de bu konularda yetkin hale gelecek” diyen ilçe ilköğretim müdürlüğünden bir yetkili, kısa öğrenme içeriğinin ve değerlendirmenin aylık hale gelecek olan Diksha uygulaması aracılığıyla bir bağlantı aracılığıyla sunulacağını sözlerine ekledi. öğrenme takvimi. yıl boyunca.
Ayrıca, değerlendirme bağlantısı aracılığıyla işlenen derslerle ilgili sorular çözülerek evde öz değerlendirme yapılabilir.
Ayrıca proje ile okullarda sadece kitap temelli bilgi değil, öğrencilere temel bilgisayar bilgisi de kazandırılacaktır. Kumar, “Öğretmenler öğrencilere ekipmanla birlikte e-posta ve çeşitli yazılımlar hakkında temel bilgiler verecek” dedi.
“Genel olarak odak noktası, okullardaki dijital içerik aracılığıyla eğitimin kalitesini artırmaktır. Bu amaçla yıllık bir program hazırlanmıştır. GB Nagar Bölge İlköğretim Sorumlusu Aishwarya Lakshmi, “Dijital pathshalas, öğrencilerin konuyu ve dersleri daha modern bir şekilde anlamalarına yardımcı olacak” dedi.