Eyalet üniversitelerinden mali ve akademik ayrıntıları açıklamaları istendi | Haberler

FontikUpa

Member
MYSURU: Devlet üniversitelerinin işleyişine şeffaflık getirmek ve eğitim standardını yükseltmek amacıyla, yükseköğretim dairesi üniversiteleri yıllık bütçe, denetim raporları, mülkiyet bilgileri, öğrenci kaydı, fon kullanımı dahil olmak üzere idari, akademik ve mali belgeleri ifşa etmeye yönlendirmiştir. , üniversiteye yerleştirme ve diğer ayrıntılar.
Karnataka’da 3,5 binden fazla öğrenci, 25 devlet üniversitesinde 200’den fazla programda 1.050’den fazla konuyu takip ediyor.
tarafından yayınlanan genelgeye göre V Rashmi MaheshYükseköğretim Genel Sekreteri, üniversitenin tüm idari, akademik ve mali yönetimini kapsayan 38 zorunlu açıklama önermiştir.
Üniversiteler, çeşitli bölümlerin performansları, bölümleri, yerleştirmeleri, giderleri, mülkleri, kütüphaneleri, araştırma geliştirme çalışmaları, sınavları ve sonuçları, personel ve sorumlulukları, ihaleleri, geliştirme çalışmaları, gelir ve giderleri, öğrenci stajı dahil olmak üzere tüm detayları açıklamakla yükümlüdür. veri vb.
Tüm üniversiteler, endüstri vb. ile etkileşime ek olarak lisans öğrencileri için en az bir çevrimiçi kurs başlatmakla yükümlüdür.
Genelgeye göre tüm üniversitelerin Aralık ayı sonuna kadar Academic Bank of Credits’e (ABC) kayıt yaptırması gerekiyor. ABC, öğrencilerin akademik esneklikle kendi hızlarında çalışmalarına olanak tanıyan çevrimiçi merkezi bir sistemdir. Öğrencilerin kendi öğrenme yollarını seçmelerine olanak tanır. “15 Aralık, zorunlu açıklamalara uyum için son tarihti. Canlı yayın başladı,” dedi V Rashmi TOI’ye.
Bu arada, yüksek öğretim departmanı paydaşları hükümetin yönlendirmesini memnuniyetle karşıladı. “Üniversite yönetiminde şeffaflığa doğru atılmış bir adımdır. Böyle bir açıklama talep ettim. UoM sendikası üyesi EC Ningaraju, “UoM, karar alma sürecini şeffaf tutmak için son iki yıldır sendika toplantılarının prosedürlerini bünyesine kattı” dedi.