Exec insan hakları paneline gitti, köpek davası yüzünden hapse atıldığını iddia etti | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: Bir BT uzmanı, biber gazı kullandığı bir komşusuyla yaşadığı arbedeyi şikayet etmek için polise başvurduktan sonra geçen ay neredeyse bütün bir gün boyunca yasadışı bir şekilde gözaltında tutulduğunu iddia ederek İnsan Hakları Komisyonu’na şikayette bulundu.
Greater Noida’nın Techzone-4 bölgesindeki JM Florence’da ikamet eden Mukund Kumar, Çarşamba günü TOI’ye polisin kendisine izin vermediğini söyledi. yasal yardım ederek cep telefonuna el koydu.
Ayrıca, polisin Kumar’ın köpeği yüzünden çıkan arbedeyle ilgili şikayetini kayda geçirmediğini, bunun yerine onu altı kişiyle birlikte Bisrakh polis karakolundaki kalabalık bir hücrede yiyecek ve su vermeden 21 saat boyunca alıkonduğunu iddia etti.
Kumar gözaltına alınırken, karısı soğuk kış gecesini, Kumar’ın Bisrakh Polis Karakoluna götürüldüğü Cherry İlçe Polis Karakolu’nun önünde geçirdi. Kadının endişesi arttıkça, polisin kendisiyle nerede olduğuna dair bilgi paylaşmadığını iddia etti.
Noida Polis Komiseri Laxmi Singh, Kumar’ın suçlamasıyla ilgili olarak, DCP seviyesindeki bir memurun olayı araştıracağını söyledi. “Davanın gerçekleri ortaya çıkacak. Bakanlığın ve Ulusal İnsan Hakları Komisyonunun kurallarına ve kılavuzlarına göre faaliyet gösteriyoruz” dedi.
Karakoldaki kaynaklar, Kumar’ın toplumun diğer sakinleriyle “çatışma geçmişi” olduğunu ve CrPC’nin 151. bölümü uyarınca tutulduğunu söyledi.
Kumar ve diğer bazı sakinler arasındaki farklılıklar, bir süredir evcil hayvanını ortak alanda gezdirdiği için kaynamaktaydı. Kumar, evcil hayvanını gezdirirken biber gazı taşımaya başlamıştı.
23 Aralık akşamı saat 20:30 civarında, Kumar ve eşi, evcil hayvanlarıyla birlikte asansördeydiler ve iddiaya göre bir apartman sakini, asansör kapılarını açık tuttu ve çiftten dışarı çıkmalarını istedi.
“Bana bağırmaya, hakaret etmeye ve tehdit etmeye başladı. algı tehlike, karımı ve kendimi korumak için biber gazı kullanmaktan başka çarem yoktu. Sakin daha sonra bana saldırdı ve hatta gözümü dürtmeye çalıştı. Özel bir şirkette hizmet sunum müdürü olan Kumar, “Olayın kanıtı asansördeki CCTV kamerada mevcuttur” dedi.
Dernek yönetim ekibine Çarşamba akşamına kadar yorum için ulaşılamadı.
Kumar, kavgayla ilgili şikayette bulunmak için hemen karısıyla birlikte yakındaki Cherry County Polis Karakoluna gittiğini söyledi. Karşılaştığı komşu, diğer kulüp sakinleriyle birlikte zaten oradaydı.
“Kısa bir süre sonra, chowki memurları beni ve komşumu bir polis minibüsüyle Bisrakh karakoluna götürdü. Chowki’nin dışında bekleyen karıma yakında döneceğimi söyledim. Oraya vardığımızda polis beni taciz etmeye başladı ve akşam 9 civarında beni bir hücreye koydu. Telefonumu aldılar ve şikayetimi yazmam için bana kağıt kalem bile verilmedi. Yiyecek ve içecek olmadan soğukta acı çektim. Morluklarıma rağmen kontrole gönderilmedim” dedi.
Ertesi gün saat 18:00 civarında taburcu edildiğini söyledi. 10 Ocak’ta Ulusal İnsan Hakları Komisyonu’na şikayette bulundu ve komisyon bunu eyalet paneline iletti.
Kumar, “Bütün bölüm bana düşük özgüven verdi,” diye ekledi.
Polis kaynakları, 23 Aralık olayıyla ilgili farklı bir versiyona sahipti. Asansörde bulunan bir ailenin, köpeklerinin ağızlığı olmadığı için Kumar ve eşinden diğer asansöre binmelerini istediğini söylediler.
“Taleplerini yerine getirmek yerine Kumar tartışmaya başladı. Olaylar büyüyünce spreyi çıkarıp komşunun üzerinde kullandı. Kıdemli bir memur, diğer sakinler toplanırken bile tartışmaya devam etti” dedi.
Memur, Kumar’ın spreyi geçmişte diğer sakinler üzerinde kullandığına dair şikayetler olduğunu söyledi.
CrPC Bölüm 151 Yasası, memurların, başka türlü engellenemeyecek “fark edilebilir bir suç işlemek için bir tasarım” bildikleri takdirde, sulh hakiminin emri veya emri olmadan tutuklama yapmalarına izin verir. Kişi 24 saatten fazla tutulamaz.