Enerji talebi 16 bin Mw’ye ulaşabilir: Min Sunil Kumar | Haberler

FontikUpa

Member

Mysuru: Karnataka’nın enerji tüketimi artıyor ve bu yıl Nisan-Mayıs aylarında gereksinimin 16.000 MW’ı geçebileceğini söyledi. V Sunil Enerji Bakanı Kumar, Cuma günü burada. Karnataka’nın ayrıca ulusal ve il karayolları ile turistik noktalarda EV istasyonları kurma planları var. Bakan, yeni 66’nın açılışından sonra yaptığı açıklamada, geçen yıl Mart ayında enerji tüketimi 14.800 MW’a ulaştığında, bunun şimdiye kadarki en yüksek tüketim olduğunu düşündük, ancak bugün sınırı geçti ve 15.500 KW-16.000 KW sınırını yakalamasının beklendiğini söyledi. /11kV dağıtım alt merkezi ve bölge ofis binaları ve Maharaja Üniversitesi arazisinde sekiz yeni KPTCL 66/11kV dağıtım merkezi ve CESC ofis binasının temellerinin atılması.
Yetkili, hükümetin enerji talebini ele almadaki her türlü zorluğu ele almak için adımlar attığını söyledi. Karnataka’nın yenilenebilir kaynaklar yoluyla yeşil enerjiden yararlanmaya odaklanacağını söyledi. Bugün tüm yeni elektrik planları yeşil enerjiye odaklanıyor, dedi.
MLA GT Devegowda, hükümete köylere 7 saat boyunca sürekli güç sağlaması için çağrıda bulundu. Sunil Kumar, Karnataka’nın ulusal otoyollarda, devlet otoyollarında ve eyaletteki turistik noktalarda elektrikli araç şarj istasyonları kuracağını söyledi. Bunun için yerler belirlendi” dedi. Milletvekili Pratap Simha’nın Mysuru-Bengaluru Otoyolu üzerindeki gişelerin yakınında EV şarj istasyonları kurma talebine yanıt olarak, gerekli araziyi sağlamaları halinde istasyonlar kurmayı kabul etti.
CESC MD Jayavibhava Swamy şirketin iletim sızıntılarını tıkayarak ve elektrik hırsızlığını önleyerek %2,3’lük bir enerji kaybını başarıyla durdurduğunu iddia etti. Kayıp %12,8’den %10,4’e düşürüldü. Doktor, %1’lik güç kaybını durdurmanın şirket için 50 Rs crore kârı anlamına geldiğini iddia etti.