Dist Labor yetkilileri inşaat işçilerinin çocuklarına 4.000 tablet dağıtacak | Haberler

FontikUpa

Member

MYSURU: Bölge çalışma yetkilileri 4.000 tane dağıtmaya hazırlanıyor dijital tabletler bu yıl kayıtlı şantiye çalışanlarının çocukları. Tabletler dokuzuncu ve onuncu sınıflarda okuyan lise öğrencilerine dağıtılıyor.
Dağıtım, çevrimiçi eğitimi teşvik etmeyi amaçlıyor çünkü birçok öğrenci akıllı telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar gibi dijital öğrenme araçlarına erişemeden okulu terk ederken, hem özel hem de devlet okulları son yıllarda dijital eğitim biçimlerini destekliyor.
Bölüm 1, 48, 687 kaydetti inşaat işçileri Bölgede.
9. ve 10. sınıflarda okuyan inşaat işçilerinin çocuklarından dijital tablet dağıtması için 5 bine yakın başvuru aldı.
Bölüm, belgelerini kontrol ederek 4.000 öğrenciye tablet dağıtımını tamamladı. Eyalet hükümeti bile ilçedeki bu çocuklara 4.000 tablet dağıtmak için fon ayırdı.
Çalışma departmanı, her biri 22.000 Rs’ye tablet satın aldı. Kaynaklar, yakında inşaat işçilerinin tespit edilen çocuklarına tabletleri dağıtacağını söyledi.
Bölge Çalışma Memuru Rajesh Jadhav Karnataka Bina ve Diğer İnşaat İşçileri Refah Kurulu’nun inşaat faaliyetlerinin yüzde birinden topladığı fonlardan çok çeşitli inşaat işçileri refah programları başlattığını söyledi.
Kurul şimdiden hibe dağıttı, erken çocukluk eğitimini destekledi ve inşaat işçilerinin çocuklarına beslenme desteği sağladı. Şimdi de kurul, dijital eğitim yöntemini tanıtmak için inşaat işçilerinin çocuklarına tablet dağıttı.
Tabletler çocuklara gerçekten yardımcı olacak” dedi. yoganarasimhaT’den bir şantiye işçisi Narasipur söz konusu. “Bunu karşılayamayız, ancak hükümet çocukların eğitimine yardımcı olacak şekilde uzatıyor” dedi.