Dişisini ısırdılar, erkeğe saldırdılar. İki gezgin kurt, Karlovy Vary konutlarında terör estiriyor

RumBar

Global Mod
Global Mod
Her şey 28 Aralık'ta akşam saat sekiz buçuk civarında Karlovy Vary'deki Čankovská toplu konutunun U Koupaliště caddesinde gerçekleşti. “Her gece olduğu gibi Quincy'yi dışarı çıkarmaya gittim. Arkalarında iki köpeğin koştuğu iki oğlanı fark ettim. Onların kendilerine ait olduğunu sanıyordum” diyor Zemitan. Birkaç saniye sonra bu varsayımın yanlış olduğu ortaya çıktı.

Çobanlardan biri onun görüş alanı içinde kalırken, diğeri onun ve Quincy'nin etrafından dolaşarak tasmalı kaltağa saldırdı. “Onu ısırdı ve onu uzaklaştırmaya çalıştı. Tasmayı kendime doğru çektim. Beş dakika kadar Quincy için bu şekilde kavga ettik” diye bağıran kadının sahibi, tüm mahalleyi ayağa kaldıran dramatik anları anlatıyor.

Vary'de veteriner akşamları yardım etmeyecek

Saldıran bir köpekle dövüşürken tasma elini kesti. Olay yerine hemen çok sayıda polis ve polis ekibi geldi. “Karlovy Vary'de Koupaliště yakınlarındaki bir sokakta başıboş iki köpeğin bir kadının tasmalı köpeğine saldırdığına dair bir ihbar aldılar. Birkaç dakika sonra aynı köpekler Holečkova Caddesi'nde tıbbi tedavi görmek zorunda kalan bir adama saldırdı”, diye doğruladı polis sözcüsü Jan Bílek.

Yaralı kadın, sahibi tarafından tedavi altına alındı. “Fakat Karlovy Vary'de veteriner akşamları çalışmıyor, bu yüzden onunla birlikte Prag'a kadar gittik. Ne yazık ki bize orada yardımcı olamadılar. Quincy kan kaybından öldü” diye ekliyor Liliana Zemitan üzgün bir şekilde. Hayvan Kurtarma ve Yakalama Servisi'nin operatörü Petr Prokeš'e göre bu, Čenkovská toplu konutlarına bir çift çoban tarafından düzenlenen ilk saldırı vakası değildi.

Davanın sonucu bilinmiyor

“Dördünü biliyorum. Şu ana kadar en sonuncusu bu haftanın başına ait. Saldırıya uğrayan köpeğin sahibi suç duyurusunda bulunmak istiyor” diyor Prokeš. Quincy'nin sahibi olaydan sonra neredeyse üç hafta hastalık iznindeydi. “Henüz pek iyi değilim. Sadece fiziksel olarak değil psikolojik olarak da. O anları hâlâ hatırlıyorum, kendimi iyi hissetmiyorum” dedi Zemitan.

Kendisi de düzenli olarak Quincy'yi gezdiren kızının olay karşısında nasıl bir tepki vereceğini hayal etmek bile istemediğini kaydetti. Liliana Zemitan, “Fakat beni en çok rahatsız eden şey, saldıran köpeklerin sahiplerine iade edilmiş olmasıdır” diye ekliyor. Polis, kabahat olarak dosyayı sulh hakimi yetkililerine devretti.

Belediye sözcüsü Helena Kyselá, fazla ayrıntıya girmeden, “Çevre Bakanlığı suçla ilgilendi ve davayı zaten kapattı.” dedi. “Yargılamanın sonuçlarını yalnızca katılımcılarına iletiyoruz” diye ekledi.