Dgp: Dgp, kadın PC’lere yasal bilgi ve becerilerini geliştirmelerini tavsiye ediyor | Haberler

FontikUpa

Member

Mysuru: Polis Genel Müdürü (Eğitim) P Ravindranath Perşembe günü 335 deneme süresindeki kadın polis memurundan eğitimlerini istedi. yasal bilgi ve becerilerini geliştirir ve mesleklerinde yeni zirvelere ulaşmak için bölüm içindeki fırsatları kullanır.
Jyothi Nagar’daki DAR sahasında bayılma töreni sırasında deneme süresindeki kadın sivil polis memurlarına yapılan konuşma DGP “Kadınları, çocukları ve Dalitleri koruyan birçok özel kanun ve kanun var. Biriniz ilgi gösterirse Sivil Haklar İcra Dairesi ve Orman Hücresi gibi özel birimlerde hizmet etme fırsatınız var. Bengaluru’daki eğitim merkezinden bir ajan, Çocuklar İçin Adalet Yasası hakkında bilgi edindi ve kıdemli polis memurlarına eğitim verdi.” Mysuru Polis Eğitim Okulu’ndan 8. kadın sivil polis memuru adaylarının ve Mysuru Şehri, Geçici Polis Eğitim Okulu’ndan 4. kadın sivil polis memuru adaylarının bayılma töreni Perşembe günü ortaklaşa düzenlendi.
Bir IPS görevlisi, chatbot yazılımı konusunda uzmanlık bilgisi edinmiştir ve departmanda çalışmaktadır. Mühendislik derecesine sahip bir Chikkamagaluru memuru, polis konut derneğine katıldı ve genç mühendis olarak çalıştı.
DGP, bakanlığın son zamanlarda, özellikle suçları tespit etme ve suçluların hareketlerini izlemede yazılım ve teknolojilerden yoğun bir şekilde yararlandığını ve birçoğunuz için fırsatlar olduğunu söyledi.
DGP’nin bildirdiğine göre, CCTNS çizgisinde yeni bir sistem – hapishane, polis ve mahkemeler dahil olmak üzere farklı departmanlar arasında kesintisiz bilgi aktarımına izin veren birlikte çalışabilir bir ceza adaleti sistemi.
‘HC aynı zamanda polis’
Karnataka Polisi, 1963 gibi erken bir tarihte, polis memurlarına ve emniyet müdürlerine memur statüsü vermiştir. 1963 tarihli Karnataka Polis Yasası uyarınca, bir emniyet müdürü (HC), polis memuru rütbesinin üzerindeki bir memur anlamına gelirken, bir polis memuru, en düşük rütbedeki bir polis memuru anlamına gelir. DGP, yasanın bazı bölümlerine atıfta bulunarak yüksek sesle söyledi.
36 mühendislik mezunu
Temel polislik eğitimini tamamlamış 335 kadın sivil polisin 36’sı mühendislik, 200’ü üniversite, 76’sı yüksek lisans mezunu olup, her biri BDS ve hemşirelik mezunudur. Çok yönlü en iyi kursiyerler Gange HS (8. grup) ve Vaidika KR (4. grup) eğitim sırasındaki performanslarından dolayı ödüller aldı.
Polis Komiseri Ramesh BanothMysuru Bölgesi Polis Müfettişi Sema LatkarEtkinliğe PTS müdürü Geetha Prasanna ve geçici polis okulu müdürü Maruthi A katıldı.