Dans ediyoruz ve tüm dünya bizimle. Bir grup salıncağı Cheb'deki meydanı salladı

RumBar

Global Mod
Global Mod
Dansçı ve öğretim görevlisi Markta Ekanov pilsner'ı zevkle içti. Onun fikri tüm dünyaya yayıldı.

Esk'ten Cheb, Prag, Liberec, Pardubice, Jesenek, Opava veya Brno'dan dansçılar katılacak. Yurt dışından Bangkok, Londra, Norveç Bergen, Avustralya Brisbane ve Gold Coast, Fransız Mulhouse'u biliyorum. İlk başta Almanya, Polonya ve Macaristan'daki toplulukları da dahil ettim. Etkinlik her zaman yerel saatle 18: 00'da gerçekleşeceğinden, tüm dünyayı bir çığ gibi yavaş yavaş kapsayacak, etkinliğin kapanmasından önce, Shim Sham Swing Chorus'u bilen herkesin kamusal alanlarda dans etmeye başlaması gerektiğini söyledi. .

Cheb'de Martina Ordoov çamaşır makinesini devraldı. Altı dans dersi sırasında seti öğrenen bir grup öğrenciyi bir araya getirdi ve bunu Pazar günü Chebsk Meydanı'nda halka açık bir performans sergiledi.

Swing'in öncüsü onuruna dans edin

Etkinlik, bu yıl Jacksonville, Florida'dan Frankie Manning'in doğumunun 110., ölümünün ise 15. yıl dönümüne dikkat çekmek amacıyla yapılıyor. Bu dansçı, eğitmen ve koreograf, en ünlü swing dansı olan Linda Hop'un kurucularından biri olarak kabul ediliyor.

1930'larda Lindy Hop'un dans ettiği New York kulübü Savoy'u sık sık ziyaret etti ve doğaçlama sergilerin ve yarışmaların yapıldığı dans pistinin bir köşesi olan elit ve prestijli Kats Corner'da dansçı oldu. 1935'te en iyi Lindy Hop dansçıları Whiteys Lindy Hoppers adlı profesyonel grubu kurdular ve bir reklam filminde rol aldılar.

Lindy Hop dünya çapında dans pistlerinden yeni dans tarzları çıkardı. 1980'lerde bu dans popülerdi ve Frankie Manning de popülerdi. 75 yaşındayken Broadway müzikali Black and Blue'nun ortak yazarı oldu ve bu müzikalle 1989'da Tony Ödülü'nü aldı.

2000 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin halk ve geleneksel sanatlar alanında en yüksek ödülü olan National Endowment for Arts'tan Ulusal Miras Bursu'nu aldı. Markta Ekanov, Frankie'nin son ortağının ve çevresindeki topluluğun etkinliğe katılmasından mutluyum, diye ekledi.