Çocuk BGA Doktoru ve Ekibi Thrash Lab Teknisyeni, Noida’da Kaydedildi | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: Çocuk Sağlığı Yüksek Lisans Enstitüsündeki (Child PGI) bir doktor ve çalışan, geçen ayın sonlarında hastanenin arazisinde bir laboratuvar teknisyenini yumrukladığı iddiasıyla Perşembe günü tutuklandı.
Polise göre olay 28 Ocak’ta meydana geldi.
District Combined Hospital’da teknisyen olan Vimal Kumar (25), Doktor Asistan Neha ve Çocuk PGI görevlisi Anil’in sabah 12:30 civarında rahatına geldiğini iddia etti. Bölge Kombine Hastanesinin bazı koğuşları şu anda Child PGI’nin Sektör 30’daki tesislerinde faaliyet göstermektedir.
Kumar, “Beni dövmeye başladılar, sonra dövdüler. Önce doktor beni dövdü, ardından Anıl da katıldı. Birkaç kez dövüldüm. Ayrılırken de tehdit ettiler. Ben sebepsiz yere dövüldüm.”
İddia edilen olayın videosu güvenlik kamerasına kaydedildi. El hareketi yapan ve bir erkeğe vurmaya çalışan bir kadını gösterirken, diğerleri adamla hararetli bir tartışma yaşıyor gibi görünüyor. Durum bir noktada hem erkek hem de kadın birbirlerine yumruk atacakmış gibi ellerini kaldırmasıyla sarmal bir hal alır. Daha sonra bir güvenlik görevlisi araya girerek aralarına giriyor.
Polis Cuma günü olayların sırasını belirlemeye çalıştıklarını söyledi.
“Hindistan Ceza Kanunu’nun (IPC) 323 (isteyerek acı vermenin cezası), 504 (huzuru bozmaya yönelik hakaret) ve 506 (cezai tacizin cezası) bölümleri uyarınca Sektör 20 polis karakolunda bir dava kaydettik. Daha fazla soruşturma devam ediyor” dedi. Doktora yorum için Cuma akşamına kadar ulaşılamadı.
Sorulduğunda, Child PGI Direktörü Brig Dr. DK Gupta, hastanenin konuyu araştırdığını söyledi. “Bir iç soruşturma komitesi kurduk. Raporundan sonra, hastanenin yapması gereken işlemlere ilişkin bir karar verilecek” dedi.