C’nagar, Ii Pu Sınavlarında İlk 5’te Olmayı Hedefliyor | Haberler

FontikUpa

Member
Vasıtasıyla: S Rameş
MYSURU: İkinci üniversite öncesi (PU) sınavındaki performansı nedeniyle tüm eyalet sıralamasında 15. sırada yer almaktan memnun olmayan Chamrajanagar’daki ÜB eğitim departmanı yetkilileri, bu kez bölgenin konumunu iyileştirmek için çevrilmemiş hiçbir taş bırakmıyor. geliştirmek . Yetkililer, sıralamada ilk beşe girmeye kararlı.
Devlet tarafından işletilen 30 PU kolejine ek olarak, Çamarajanagar yedi devlet destekli ve 30 yardımsız koleje ev sahipliği yapıyor ve 8.370 öğrencinin bu akademik yılın sonunda yapılacak çok önemli ikinci PU sınavına girmesi bekleniyor. Diğer şeylerin yanı sıra, bölüm personeli, bölgenin sonuçlarını iyileştirme çabalarının bir parçası olarak öğrencilerin kavramları daha kolay anlamalarına ve hazırlıklarına yardımcı olmak için el kitapları dağıttı.
Bölümdeki kaynaklar, bölgenin konumunu iyileştirmeye yönelik devam eden çabalardan haberdar oldukları sürece, tüm PU kolejlerinin müdürlerine güvenildiğini söyledi. Bir kaynak, tüm kolejlerin müdürlerine akademik kayıtları zayıf olan öğrencilere özel ders verme talimatı verildiğini söyledi ve öğrencilerin hazırlıklarının bir parçası olarak eski anketleri ellerine alıp aynısını yanıtlamaları için teşvik edildiğini ekledi.
Bölüm ayrıca, tüm derslerin öğretmenlerine öğretim yöntemlerini değerlendirmek ve performanslarını artırmak amacıyla öğrencileriyle daha iyi bağlantı kurmalarına rehberlik etmek için düzenli olarak atölye çalışmaları ve oryantasyon dersleri düzenlemektedir.
P. Mahadevaswamy, Chamarajanagar’daki özel bir ÜB okulunda öğretmen olan TOI’ye şunları söyledi: “2020’deki Covid-19 salgınından sonra, iki yıl boyunca düzenli dersler veremedik. Ancak bu akademik yılda, tüm uygulamalı bilimler üniversitelerinin yönetimi sonuçları iyileştirmek için önlemler aldı.”
PU Eğitim Departmanı Müdür Yardımcısı, Chamarajanagar, Manjunath Prasanna TOI’ye sınır bölgesinde ilk beşe girmeyi amaçladıklarını doğruladı. “Devlete ait kolejlerin altyapısını iyileştirmek için çaba sarf ettik ve boş öğretim kadrolarını not ettik ve 100 misafir öğretim görevlisi atadık” dedi.