Çift, Summer Madness’in ilgi çekici yerleri hakkında kahve molasında oyunlar uyduruyoruz diyor.

RumBar

Global Mod
Global Mod
Örneğin, Mr.

Eşi Bára ile birlikte yazarları olan Jan Sládek, “On sekiz cazibe merkezi getirdik, ancak hepsi bu kadar değil, evde daha fazlası var” dedi. Bu arada, bireysel cazibe merkezlerinde genç ve yaşlıların nasıl davrandığını izledi. Ve nasıl devam edeceklerini bilmedikleri durumlarda, o hemen kolay bir tavsiyeyle atladı.

“Eşim ve ben bir sanat okulundan sınıf arkadaşıyız, karım animatör, ben senaryo yazarıyım ama bunu hiç yapmadım. Okulda birlikte üç animasyon filmi çektik, ancak okuldan sonra e-öğrenme uygulamaları için web siteleri ve animasyonlar üzerinde çalışmaya başladık.”

“Üç oğlumuz için oyunlar icat etmeye ve yapmaya başladık. Daha fazla oyun olduğunda onları karnavalımıza getirdik. İnsanlar bizi fark etmeye ve çeşitli etkinliklere davet etmeye başladı, bu nedenle yazın çeşitli festivalleri geziyoruz, kışın ise genellikle sergiler yapıyoruz. Geçen yıl Třebon’daydı, bu yıl Prag yakınlarındaki Roztoky’de olacağız” diye ekledi Jan Sládek.

Bay ve Bayan Sládek ilhamlarını nereden alıyor? “İkimiz de çoğunlukla evden çalışıyoruz. Ve düzenli olarak sabah 11’de ve akşam 3’te kahve içeriz. Bilgisayarda çalışıyoruz, çoğunlukla sessiziz, sonra bu molaları yeni şeyler icat etmek için kullanıyoruz örneğin. Yani yenileri, birçoğunun asırlık ilkeleri var” diye açıklıyor Sládek. Örneğin masa hokeyinin atası olan bir oyundur.

“Sadece eski oyunlara yeni bir yüz kazandırmaya çalışıyoruz, yoksa onlar aslında kahve içerken düşündüğümüz şeyler. Tahta, lastik, ip ve güzel bir resimden yapılmış analog oyunlardır. Bu, çocukların cep telefonlarını bırakmaları için yeterli. Ve ebeveynleri veya büyükanne ve büyükbabaları da birçok oyun deneyecek. Örneğin, klasik bir fişten çekim,” diye vurguladı Sládek gülümseyerek.

Ancak Summer Madness etkinliği sadece çocuklara yönelik oyunlardan ibaret değildi. Esas olarak modern sirk sanatının bir gösterisidir. Ziyaretçiler, örneğin AirGym Art şirketi tarafından gerçekleştirilen hava akrobasi hareketlerine veya kelimenin tam anlamıyla ateşli şov Blackout Paradox’a hayran kalabilir.