Bölge, Acil Durum Freni için on milyonu kullanmayacak. Paranın geri kalanıyla ne yapacaklarına onlar karar verir.

RumBar

Global Mod
Global Mod
Şimdiye kadar fondan sağlanan tek özel katkı bu yılın Nisan ayında bölge tarafından ödendi. Vali Petr Kulhánek’e göre, alıcı Sokolov’dan bir kişiydi. Bölgesel projeden 30 bin kron aldı. Vali, “Konut sorununu çözmek için” ifadesini kullandı.

Şu anda masada iki uygulama daha var. Yaşlılar ve bekar bir anne, Karlovy Vary Bölgesi’nden fon almak için başvuruda bulunur. Pisár, “Bu iki başvuru henüz kapatılmadı, bu nedenle Rescue Brake’den gelen fonların kullanımı hâlâ devam ediyor” dedi.

Meclis üyesine göre öncelik, başvuranları Green Savings veya Çalışma Bürosu tarafından sağlanan çeşitli yardımlar gibi halihazırda mevcut olan devlet desteği biçimlerine yönlendirmek. Hesap, gaz ve elektrik fiyatlarını artıran enerji krizinin ardından bölge tarafından yılın başında oluşturuldu.

Paranın bir kısmı başka yerde nasıl kullanılır?

Bölge meclis üyesi, “Acil Durum Freni programından tahsis edilen on milyon doları bu yıl kullanmamız pek olası değil” diyerek, Karlovy Vary bölgesinin daha önce bireysel sübvansiyonlar için bir milyon dolar kullandığını da sözlerine ekledi.

Bölge şimdi paranın bir kısmının başka bir yerde nasıl kullanılacağına karar veriyor ve hesapta her türlü meşru talebi karşılamaya yetecek kadar para kalıyor.

“Fonların bir kısmını bölgesel sosyal hizmetler bilgi sistemi projesine aktarmayı düşünüyoruz. Sonbaharda piyasaya sürülmesi için 2,4 milyon kron kullanırdık,” dedi Pisár.

Hesapta 5 milyon kalacak

Diğer bir seçenek de, saha sosyal hizmet sağlayıcılarına araç alımı için bölgesel sübvansiyonu bir milyon artırmaktır. Pisár, “Tahsis iki milyon kron ve talepler şimdiden onu bir milyon aşıyor,” diye açıkladı.

Bölgenin söz konusu projeleri desteklemesi durumunda, bölgesel destek için diğer uygun başvuru sahipleri için Kurtarma Freni hesabında 5,4 milyon kron kalacaktır.

Karlovy Vary Bölgesi’nin yaklaşan Vakıf Fonu, gelecekte Acil Fren işlevini üstlenebilir. Bölge meclis üyesi, “Bazı uzun süreçleri hızlandırabilir,” dedi. Konsey zaten fonun tüzüğünü onayladı. Yönetim ve denetim kurullarında üç ilçenin de çıkarlarını savunan kişiler oturacak. Denetim Kurulu böylece Karlovy Vary bölgesi için seçilen üç senatörden oluşacaktır.