Bochov'lu meraklılar okçuluğun büyüsüne kapıldı, kulüp kızların hakimiyetinde

RumBar

Global Mod
Global Mod
Okçuluk kulübü Victoria, 2020 yılında Bochov'da faaliyete geçti.
| Fotoğraf: Fotoğraf: LK Victoria Bochov Arşivi

“Başlangıçta antrenörü görmek için Nejdek'e gittim. Okçuluk gerçekten dikkatimi çekti ve diğer insanlara bu sporun büyüsünü tanıtabileceğimi fark ettim” diye anımsıyor Loveček. Ona göre şu anda kulübü düzenli olarak 25 civarında üye ziyaret ediyor ama bu sayının artacağına inanıyor. Kızların da okçulukla uğraşması ilginçtir.

“Hem çocuklar hem de yetişkinler bize geliyor. Kızların da bu konuyla bu kadar ilgilenmesine ve şu anda sayılarının erkeklerden fazla olmasına şaşırdım. Bu olimpik sporu denemek isteyen diğer ilgili taraflar da bizimle iletişime geçebilirler.” diyen kurucusu Victoria Bochov, diğer üyeleri de Okçuluk Kulübü'ne davet ediyor. Yeni başlayanlar için bu spor çok pahalı değil.

Bütün aile ateş ediyor

“Klasik bir yay yaklaşık iki buçuk bin krona satın alınabilir. Ekipmanın onbinlerce dolara mal olduğu diğer kulüpler veya sporlarla karşılaştırıldığında fark bu,” diye açıkladı Loveček okçuluğun avantajlarını.

Ona göre çocuklar en çok doğada çekim yapmaktan keyif alıyor. Loveček, “Alan okçuluğu onlar için kesinlikle tek yerden hedefe klasik atış yapmaktan daha çekici” dedi.

Ayrıca düzenli olarak özel bir kamp düzenlemektedir. Loveček kulübün planlarını şöyle anlattı: “Bu yıl bir okçuluk kampı temmuz ayının başında, diğeri ise banliyölerde ağustos ayının sonunda düzenlenecek.” Ailesinin de okçulukla uğraştığı söyleniyor. “Eşim ve 15 yaşındaki oğlum da çok keyif alıyor. Loveček, “Ortak bir hobimizin olması güzel” dedi.

Bochovsky okçuluk kulübü ayrıca çeşitli yarışmalara da katılmaktadır. “Ancak bunlar, örneğin Manětín'de katıldığımız oldukça resmi olmayan yarışlar. Şu anda prestijli yarışmalara başvurmuyoruz. Biz esas olarak eğlence ve keyifli vakit geçirmekle ilgileniyoruz” diye sözlerini tamamladı Loveček.