Birlik: Sayılardaki düşüşü gösteren yeni veriler üzerinde soru işareti | Haberler

FontikUpa

Member
MYSURU: Birlik Milli Eğitim Bakanlığı, Karnataka’da ilköğretimde 5.945 çocuğun okula devam etmediğini (OoSC), ortaokulda 169 çocuğun okula gitmediğini verilere dayanarak açıkladı.
Bu bilgi Rajya Sabha’da Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki Birlik Dışişleri Bakanı tarafından paylaşıldı. Subhas Sarkar.

İşaretleme

PROject incelemesinden elde edilen verilere göre, bütçeleme, Başarılar ve Bakanlığa bağlı Veri İşleme Sistemi (PRABANDH), temel düzeyde OoSC olan bu 5.945 öğrencinin 3.145’i erkek ve 2.800’ü kızdır. Ortaöğretim düzeyinde 101 erkek ve 68 kız OoSc olarak tanımlanmıştır.
Bu veriler, Mart 2022’de Karnataka Hükümeti tarafından paylaşılan önceki verilere kıyasla OoSC sayısında ciddi bir azalma olduğunu gösteriyor.
İlk ve Orta Öğretim Bakanı BC Nagesh’in geçen yıl Eyalet Yasama Konseyi’nde aday üye KA Thippeswamy tarafından sorulan yıldızsız bir soruya yanıt olarak sağladığı verilere göre, 3 Mart 2022’ye kadar 6 yaş grubunda 46.592 öğrenci vardı. ve 16 yıl. yıllar OoSC olarak kabul edildi. Bu çocuklardan 16.745 öğrenci normal eğitime iade edilmiştir.
Karnataka Eyaleti Çocuk Haklarının Korunması Komisyonu Başkan Naganna Gowda Komisyonun, okul dışındaki çocukların gerçek zamanlı bir resmini elde etmek için önümüzdeki günlerde tüm paydaşları içeren tek bir anket planladığını söyledi. “Farklı makamların farklı rakamlar verdiğinin farkındayız. Anketlere tekdüzelik getirmek ve bu sorunu çözmek istiyoruz” dedi.
Öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmeleri için çeşitli müdahalelerin başlatıldığını belirtiyor.
e DhananjayaYarı adli bir yapı olan Mysuru’nun Çocuk Esirgeme Komitesi’nin (CWC) bir üyesi olan , devlet kurumlarının genellikle daha az rakam sağladığını söyledi. “İstatistikleri gerçek tabloyu yansıtmıyor” diyen Bakan, sivil toplum kuruluşlarının (STK’lar) OoSC anketleri yaptıklarında genellikle okula gitmeyen daha fazla çocuk bulduklarını da sözlerine ekledi.