Birlik bütçesi 2023-2024: Çiftçiler ve endüstrinin beklentileri yüksek | Haberler

FontikUpa

Member

MYSURU: Sanayiciler, aktivistler, çiftçi liderleri ve halk Çarşamba günkü Birlik bütçesini merakla bekliyor.
Ayrıca Bakınız: Budget 2023 India Live
Mysuru’nun talepleri arasında sağlık ve eğitim sektörüne odaklanma, çiftçiler için kredi affı, aşağıdakiler de dahil olmak üzere önemli projeler için mali destek yer alıyor: Mekedatu sulama projesi, Mysuru-Kushalanagar demiryolu ve tıbbi cihaz parkının erken uygulanması.
Aktivistler, Mysuru-Kushalanagar demiryolu hattının inşası, tıbbi cihaz parkı ile ilgili duyurular ve eski Mysuru bölgesinde turizm faaliyetlerini teşvik edecek yeni planlar için fon beklediklerini söylüyorlar. Malnad.
Karnataka Rajya Raitha Sangha başkanı Badagalapura Nagendra, bu bölgedeki çiftçilerin Mekedatu projesini, ülke genelinde şeker kamışı için ortak fiyatı ve tarım ürünleri fiyatlarına ilişkin Swaminathan Eeport’u uygulamak için mali destek beklediklerini söyledi. “Başbakan Modi’nin 2022’ye kadar tarımsal geliri ikiye katlama sözünü tutmaması nedeniyle tarımsal kredilerin tamamen iptal edilmesini talep ediyoruz” dedi.
HealthCare Global Enterprises İcra Kurulu Başkanı BS Ajai Kumar şunları söyledi: “Şimdi, ülkenin kalkınması için hayati önem taşıyan sağlık ve eğitim sektörlerine daha fazla odaklanma zamanı. GSYİH’nın en az yüzde 2’si sağlık sektörüne ayrılmalıdır.”
“Kaliteli sağlık hizmetlerinin Tier II ve Tier III şehir ve kırsal alanlara ulaştırılması için özel sağlık kuruluşlarının desteğine ihtiyaç vardır. Hindistan’da hükümet sağlık hizmetleri için kişi başına sadece 75 dolar harcıyor, ABD’de ise 10.000 dolar. Aynı şekilde eğitim sektörümüzü de güçlendirmemiz gerekiyor” dedi.
Vishwaprasad AlvaSkanray Technologies’in kurucusu ve MD’si, şunları söyledi: “Sosyal refahın hepimizi etkileyen üç ana yönü vardır. Tarım, gıda güvenliği, halk sağlığı ve eğitim.”
“Sağlık hizmetlerinde, geçen yıl Birlik Sağlık ve Aile Refahı Bakanlığı’na tahsis edilen 800 Rs crore idi. Kaç tane yeni kamu hastanesinin inşa edildiğini ve faaliyete geçtiğini, cari mali yılda kaç hastanın tedavi edildiğini, hangi ekipmanların satın alındığını ve kaçının kurulu ve çalışır durumda olduğunu bilmek güzel olurdu” diye ekledi.
öncü düşünme
“Kırsal borç, esas olarak sağlık ve eğitimden kaynaklanmaktadır ve özel bir kamu ortaklığında çok daha fazlasının yapılması gerekmektedir. Bunun için daha yüksek bir bütçe tahsisinden daha çığır açıcı düşünme ve uygulama modelleri gerekiyor” dedi. Bölge için iki büyük proje, önerilen Mekedatu Barajı Projesi ve Mysuru-Kushanagar Demiryolu’dur. Sözcüye göre turizm sektöründen de beklentiler yüksek Gopal Rajayyabir aktivist.