‘Bir mucize’: Çalıların arasına atılan, bacağı kırık bebek soğuk gecede hayatta kalıyor; şimdi kararlı | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod
BÜYÜK NOIDA: “Onu kollarıma aldım ve bebeğimi tutuyormuş gibi hissettim” dedi Jyoti SinghKennispark karakolunun SHO’sunun karısı.
Jyoti, ağlamayı kesmeyen küçük bir kızı kucağına aldı. Açtı, sol bacağı kırılmıştı ve bir çalılıkta soğuk bir gecede birkaç saat hayatta kalmıştı. Bir parça kumaştan başka bir şeyle terk edilmeyen kız, şimdiden bir savaşçıydı.
Çocuk 20 Aralık’ta polis tarafından kurtarıldı ve şu anda Greater Noida’daki Devlet Tıp Bilimleri Enstitüsü’ndeki pediatrik yoğun bakım ünitesinde (YBÜ) tedavi ediliyor. Başlangıçta kendisine sarılık teşhisi kondu ve muhtemelen biri onu çalıların arasına attığında sol bacağını kırmıştı. Hemşireler iyileştiğini söylediler.
Bilgi Parkı Karakolu SHO’su Vinod Kumar Singh, “20 Aralık’ta bebeği sadece bir beze sarılı bulduk. Durumu oldukça kritikti. Onu buradaki karakola götürdük” dedi.
Polis elinden geleni yaptı ama bebeğin ağlamasına engel olamadı. Açtı ama sütten başka bir şey alamıyordu.
Singh onu üst kattaki odasına götürdü. “Kocam bana gelip onu besleyip besleyemeyeceğimi sordu. Kırık bacağından çok acı çekiyordu. O zaman tek ihtiyacı olan anne sütüydü. Korkmama rağmen onu emzirmeye karar verdim. Onu sakinleştirdim ve o da Jyoti, TOI’ye “uyuyakaldı. Hastaneye götürülmeden önce birkaç saat benimleydi. Pazartesi günü onu tekrar göreceğim. Durumunun iyi olduğunu duydum” dedi.
Kız ilk olarak Kailash Hastanesine kaldırıldı. Ön tedaviden sonra, Çocuk Esirgeme Komitesi’nin yönergeleri uyarınca GIMS’ye kabul edildi.
Hemşire Neha Kashyap, “Doktorlar bebeği izliyor. Tokluğu, nabzı ve diğer tüm hayati belirtileri normal. Sol bacağı alçılı ve birkaç gün daha müşahede altında tutulacak” dedi.
GIMS ICU’nun dışına bir kadın ajan yerleştirildi.
Dr. GIMS direktörü ve emekli tuğgeneral Rakesh Gupta, “Bu bir mucize. Soğuk havayı atlattı. Neyse ki iyi nefes alıyor.”
Polis, ailenin izini sürmek için ekip kurdu. Bebeğin kurtarıldığı bölgede güvenlik kamerası yok.