Bir genci kaçıran adama 5 yıl hapis cezası | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

Noida: Surajpur’daki bir Pocso mahkemesi, 2017’de Dankaur’da 17 yaşındaki bir kızı kaçırmaktan 24 yaşındaki bir adamı beş yıl hapis cezasına çarptırdı ve ayrıca 7.000 Rs para cezasına çarptırdı. Bulandshahr onunla evlenmek
Özel Cumhuriyet Savcısı JP Bhati, olayın 3 Kasım 2017’de meydana geldiğini söyledi. Polis raporunda, kızın babasının o gün bir fabrikada çalışmaya gittiğini ve kızını evde yalnız bıraktığını söyledi. “Akşam eve geldiğimde kızımı bulamadım. Bölgede arama başlattım ancak izini bulamadım” dedi.
10 Kasım’da Dankaur Polis Karakoluna şikayette bulunmuştur. Polise, toplumda iftira korkusuyla başlangıçta polise gitmediğini söyledi. 10 Kasım’da, yerel halk aracılığıyla sebze satıcısı Ravindra’nın kızını kandırarak kaçırdığını iddia etti. “Ravindra birkaç yıldır mahallemizde sebze satıyor. Kızımı kaçırmıştı” diye polise haber verdi. Şikayetine istinaden ravindra kaçırma ve Bölüm 7/9 için rezerve edildi çocukların korunması 11 Kasım tarihli Cinsel Suçlar Yasası. Polis daha sonra bir evde arama başlattı ve onu Bulandshahr’a kadar takip etti. Ravindra memleketinden tutuklandı ve kız bulundu.
Chandra Mohan Srivastava, Ek Mahkeme (Pocso II) Cuma günü, onu 366. Madde uyarınca (kadın kaçırma, kaçırma veya kadını evliliğe zorlama) beş yıl hapis ve 4.000 Rs para cezasına ve Madde uyarınca dört yıl hapis ve 3.000 Rs para cezasına çarptırdı. IPC’nin 363’ü (kaçırma). İki ceza da aynı anda infaz edilecek” dedi.