Bir adam, on yıldan uzun bir süre önce bir fedaiyi öldürmekten 17 yıl hapis yatacak

RumBar

Global Mod
Global Mod
Eski ve çözülemeyecek gibi görünen cinayetleri çözmede uzmanlaşan Tempus polis ekibi, tespit edilen suçlularla ilgili istatistiklerine bir girinti daha ekleyebilir. Geçen Ocak ayında, ekibin üç aydan kısa bir çalışmasının ardından polis, bulgularına göre Karlovy Vary diskoteklerinden fedai olan Antonín S.’nin ölümünden sorumlu olan Karlovy Vary’den üç kişiyi tutukladı.

Birkaç gün önce Pilsen Bölge Mahkemesi yargıçları, 2011’de arkadaşını vuranın Petr Pávek olduğu sonucuna vardı. “Sanık, azami güvenlikli cezaevine konmak üzere 17 yıl özet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme sözcüsü Jana Rubášová bugün yaptığı açıklamada, sanık mahkûmiyet kararına olay yerinde itiraz etti” dedi.

Pávek temyize gittiğinden beri, dava Prag’daki Yüksek Mahkeme tarafından ele alınacak. Diğer iki sanık Jan Teleki ve Jan Štěpnička tüm suçlamalardan beraat etti.

Üç sanık da cinayetle ilgisi olmadığını reddetti. Karlovy Vary Bölgesi’ndeki cinayetleri soruşturan polis yıllarca, iri yarı bir adamı kimin ve neden vurduğunu, vücudunu bir halıya sardığını, onu Karlovy Vary bölgesindeki Hlinky, Přílezy ve Toužim arasındaki ormana götürüp her şeyi ayarladığını şaşırdı. orada yanıyor. Kömürleşmiş ceset, Ekim 2011’de bir bekçi tarafından ormanda bulundu.

Arkaya üç atış, kafaya dördüncü atış

2022 yılının sonunda özel timden arama yapanların soruşturulmasına büyük şans karıştı. Kendisi de yasalara uymakta sorun yaşayan ve o zamana kadar sessiz kalan bir adam konuştu. Bir versiyona göre, sanıklardan birinin partnerini devraldıktan sonra konuşmaya karar verdi ve ardından tehditlerle karşı karşıya kaldı. Adam polise cinayet silahı olduğunu ve sanıklardan birinin daha sonra kendisine suçu anlattığını söyledi.

Savcılık, 2 metre boyunda ve yaklaşık 170 kilo ağırlığındaki 30 yaşındaki bariz fedainin tanıdıkları tarafından öldürüldüğünü iddia etti. Cinayet için iddia edilen müşteriden yüzbinlerce kron toplamaları gerekiyordu. “Kurbanı Karlovy Vary’deki bir araba tamirhanesine çektiler ve orada en az dört el ateş ederek öldürdüler. Cesedi bir halıya sardılar, PLA Slavkovský les’deki orman standına götürdüler, yol kenarına bir kütük koyarak düzlediler ve ateşe verdiler. Bunun için her biri 200 bin kron topladılar” dedi.

Dosyaya göre, üç yara arkadan sırttan, dördüncüsü kafadan. Üç sanık da mahkeme önünde bile suçlarını reddetti. “Cumhuriyet savcısının yanlış bir kurgusudur. Bir şey duyan biri geldi,” diye yanıtladı Štěpnička yaptığı açıklamada.

Teleki de kovuşturmaya şiddetle karşı çıktı. “Antonín benim arkadaşım ve aile dostumdu. Birlikte balık tutmaya gittik. Bugün, on iki yıl sonra, benim o olayla hiçbir ilgim olmadığını kanıtlamak zor” dedi.

Duruşmayı, öldürülen Antonín S’nin annesi de izledi. Görüşmenin ilk gününden sonra MF DNES’e sanıklar için ömür boyu hapis cezası istediğini söyledi. “O on iki yılda neler yaşadığımı kimse bilmiyor. Benim için hayat bitti, oğlumun mezarına gitmeye devam ediyorum. Buraya gelebilmek için kendimi haplarla uyuşturmak zorunda kaldım,” diye itiraf etti kadın.

2014 yılında Mariánské Lázně polisi cinayeti 20 yıl olan zaman aşımı süresinden bir hafta önce aydınlattı. O sırada evin bodrumunda, 1994 yılında kaplıca kasabasına o sırada çeyrek milyon mark takas etmek için giden bir adamın cesedini buldular. Zamanaşımına 10 gün kala polise, öldürülen adamın cesedinin çıkarılmasına yardım ettiğini ve onları eve götürdüğünü söyleyen adam, daha sonra intihar etti. Cesetle birlikte evde yaşayan adamlardan sadece ikincisi bu şekilde yargılandı. Her şeyi şiddetle reddetmesine rağmen hakimler onu 12 yıl hapis cezasına çarptırdı.