Bilmiyorum ‘Santro’ Ravi Karnataka CM Basavaraj Bommai diyor | Haberler

FontikUpa

Member
BENGALURU/MYSURU: Başbakan Basavaraj Bommai, herhangi bir ilişkiyi şiddetle reddetti KS Manjunathtakma ad Santo Üst düzey siyasetçilere yakınlığıyla övünmekle ve polis sevklerine müdahale etmekle suçlanan Ravi.
Bommai’nin açıklaması, eski başbakan ve JD(S) yasama partisi lideri HD Kumaraswamy’nin kendisini ve kabinedeki meslektaşlarını Ravi ile bağlantılı olmakla suçlamasından bir gün sonra geldi. Kumaraswamy, Ravi’nin polis memurlarının transferinde önemli bir rol oynadığını iddia etti. Kumaraswamy’nin iddiaları, Ravi ile bazı polis memurları arasında olduğu iddia edilen bir konuşmanın ses kaydının ortaya çıkmasının ardından geldi. Ses klibi o zamandan beri sosyal medyada geniş çapta paylaşıldı.
Bommai Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Bu çılgınca iddialarda bulunan Kumaraswamy’dir.” “Bilgiyi o versin. Santro Ravi’nin kim olduğunu bilmiyorum.”
Klipte, Ravi olduğu iddia edilen bir adam, başbakan ve birkaç BJP bakanının yakın arkadaşı olduğunu iddia ediyor ve polis nakillerini kolaylaştıracağına söz veriyor. Ayrıca memura, CM’nin kendisine “Efendim” olarak hitap ettiğini söyler.
Ayrıca bir telefon görüşmesinde bazı polis memurlarına kendisiyle buluşma talimatı verdiği de duyuldu. Kumara Krupa (hükümet) konukevi transferlerini kolaylaştırmak için.
Klibe atıfta bulunan Kumaraswamy, “Her zaman cesaret ve cesaret sahibi olduğunu iddia eden Bommai artık konuşmalı. Santro Ravi ile kabinesindeki bakanlar arasındaki bağlantının araştırılmasını emretsin. Onun ve hükümetle bağlantıları nelerdir? Ravi’ye devlet emekli maaşı erişimini kim verdi? CM ve İçişleri Bakanı tüm bunları eyalet halkına açıklamalıdır.
Kumaraswamy ayrıca, 2019’da Mumbai’ye kaçarak JD(S)-Kongre koalisyon hükümetinin çökmesine neden olan 14 Kongre ve üç JD(S) MLA’ya, Mumbai’deyken Ravi gibi şüpheli ödüllere sahip kişilerin yardım ettiğini ima etti. 2019’da safran partisinin hükümeti kurmasına yardım etmek için JD(S)’den ayrılan BJP MLC AH Vishwanath, yorumlara itiraz etti ve Kumaraswamy hükümetinin işleyiş biçimi nedeniyle düştüğünü söyledi. sağlık Bakanı K Sudhakar2019’da da kaçan, Kumaraswamy’yi de kınadı.
Pazartesi günü, Ravi’nin karısı olduğunu iddia eden bir kadın, Ravi’nin 2019’da onunla evlenmeden önce kendisine tecavüz ettiğini iddia ederek Mysuru’da polise şikayette bulundu. Ayrıca, Ravi’nin evlendikten sonra da onu taciz etmeye ve taciz etmeye devam ettiğini ve onunla sadece polise gitmemek için evlendiğini iddia etti. Düğümü onunla bağladığında Ravi’nin zaten evli olduğunu iddia etti.