Bennett Üniversitesi Eğitim Bursu, Noida’daki yabancı kampüslere giden yolu açıyor | Noida Haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

Noida: Okuldan üniversiteye geçerken veya yüksek öğrenime geçerken, doğru kursu ve devam edilecek kurumu seçmek göz korkutucu bir görev olabilir. Yardım memnuniyetle karşılanır, rehberlik güven vericidir. Perşembe günü, dünyanın her yerinden 5.000’den fazla öğrencinin önünde Delhi-NCRBennett Üniversitesi kampüsünde her ikisinden de bolca vardı.
İlk Uluslararası Üniversitelere İngiltere, ABD, Kanada, Almanya, Fransa, Avustralya ve Singapur gibi ülkelerden 50 uluslararası üniversitenin temsilcileri katıldı. Eğitim bursu (İUEF), Bennett Üniversitesi’nin Uluslararası İlişkiler ve Kurumsal Destek ofisinin ev sahipliğinde gerçekleşti. Azadi Ka Amrit Mahotsav kutlamaları kapsamında düzenlenen panayıra 46 kolej ve okuldan öğrenciler katıldı.
En çok soru alan dersler bilgisayar bilimi, MBA ve veri bilimi idi.
Doğru kursları arayan gençlerin yanı sıra yeteneklerini geliştirmek isteyen genç yöneticiler de fuarda yer aldı.
IUEF’in açılışını İsrail Büyükelçiliği Kamu Diplomasisi Şefi Shani Rapaport Etsiony yaptı. Etsiony, öğrenci değişim programlarının uluslararası ilişkileri güçlendirmedeki ve öğrencilerin ufkunu genişletmedeki değerini vurguladı. Dr. BU Rektör Yardımcısı Prabhu Kumar Aggarwal, eğitimin uluslararasılaşmasının BU’nun markalaşma stratejisinin önemli bir yönü olduğunu söyledi.
BU’nun Georgia Tech, George Mason Üniversitesi, Florida Üniversitesi, British Columbia Üniversitesi, Essex Üniversitesi, Stony Brook Üniversitesi ve New York Film Akademisi Babson dahil olmak üzere 50’den fazla uluslararası kurumla ilişkisi vardır.