Bay Plešatý: Festival geçmişte biraz donmuştu ama gastronomi aynı seviyede

RumBar

Global Mod
Global Mod
Öte yandan, otel ve restoranların tanınmış bir eleştirmeni, kendisine göre hiçbir şekilde yabancı rekabetten aşağı olmayan yerel konukseverlik ve gastronomi işletmelerinin seviyesini övdü.

“Festival ziyaretçileri için YouTube'da bazı ipuçlarını filme aldım. Bu sinematik olayı işime yansıtıyorum. Festival dışında da Karlovy Vary'ye çok önem veriyorum” diye onayladı Bay Plešatý.

“Bu yılki festivalin programını Cannes, Berlin ve Venedik gibi diğer A sınıfı festivallerle karşılaştırdığımda programı daha az çekici buluyorum. Organizatörler biraz geçmişe takılıp kalmış veya kendi şöhretlerine güvenmiş olabilir” yorumunu yaptı popüler YouTuber.

Bu, örneğin Michael Douglas, Gregory Peck, Johnny Depp, John Travolta veya Leonardo DiCaprio'nun festivali ziyaret ettiği geçmişe gönderme yapıyor. “Bu yılki festivalin konukları arasında şüphesiz mükemmel oyuncular var ama bana öyle geliyor ki şu sıralar pek aktif değiller. Hiçbir şey benim için, kariyerinin başlarında Vary'yi ziyaret eden Bay Douglas veya DiCaprio gibi tam bir bomba değildi. Ancak elbette bu her film hayranının zevkine ve etkinliğin bütçesine bağlı” diye düşünüyor İnternet yaratıcısı.

“Öte yandan, festivali tam anlamıyla başlatan Jiří Bartoška'nın büyük katkısını takdir ediyorum. Bunun için hepinize teşekkür ediyorum” diye ekledi.

İnsanlar bazen Termal'i eleştirir

Bay Plešáty's'te yerel oteller ve restoranlar çok daha iyi durumda. Ona göre yabancılarla eşit olabilirler.

“Mesela Grandhotel Pupp'a izin vermeyeceğim. Yüz elli oteli karşılaştırdım ve Pupp kesinlikle zirvede. İnsanlar zaman zaman Thermal'i eleştiriyorlar. Önündeki alanın bana pek keyif vermediği doğru ama iç kısmı zevkli bir yeniden yapılanma sürecinden geçti ve konaklama ve hizmetler çok iyi seviyede” diyen Karlovy Vary'nin otellerini öven Bay Plešatý şunları ekledi: ona göre restoranlar da geride kalmıyor.

“Prag'dan pek çok tanıdık, yerel restoranları ziyaret ettikten sonra bana kalitenin harika olduğunu ve kolayca Vary'ye taşınabileceklerini söyledi. Burada iyi restoranlarımız var, sadece seçim yapabilmeniz gerekiyor,” diye gülümsedi Bay Plešatý.

Ayılar için Romanya'ya gidiyor

Popüler yaratıcıyı çalışkan bir yaz bekliyor. İzleyiciler yeni videoları sabırsızlıkla bekleyebilir ve yazarın kariyerini de ihmal etmez. “Hırvatistan ile ilgili videolar hazırlıyorum. Sık sık tatil yapılan bir yer olduğundan orada biraz araştırma yapmaya karar verdim. Aynı zamanda ayıları vahşi doğada görmek istediğim Romanya gezisine hazırlanıyorum. Ayrıca bir Akdeniz gezisi planlıyorum. İşimde beni destekleyen istikrarlı ortaklar bulmayı başardım. Bu sayede izleyicilere ilgi çekici içerikler sunabiliyorum. Sadece YouTube kanalımı izleyin” diyerek seyirciyi Bay Plešatý'ye davet ediyor.

Edebiyat hayranları da bu yaratıcının atölyesinden gelecek haberleri sabırsızlıkla bekleyebilir. YouTuber, Jindřich Husička sivil adı altında kitaplar yayınlıyor. “Yazılmış kısa öykülerden oluşan bir koleksiyonum var. Ayrıca bir roman daha hazırlıyorum. Bu sefer sígra gibi bir flütün hikayesi olacak. Kitabın olumlu bir kahramanı yok, bu da benim diğer çalışmalarımdan biraz farklı.” Pan Plešatý olarak da bilinen Jindřich Husička, yazarın planlarını özetledi.