Bana Yönetme Şansı Ver, Dks Mandya Seçmenlerine İtiraz Ediyor | Haberler

FontikUpa

Member

Mandya: KPCC Şefi DK Shivakumar Cumartesi günü Mandya’nın kalbi Vokkaliga’daki seçmenlerden devleti yönetmesine yardım etmelerini istedi.
Shivakumar, başbakan olmayı arzuladığını gizlemedi ve eski JD(S) CM HD Kumaraswamy’yi kutsamışlar gibi, gelecekte devleti yönetmesi için iyileştirmesine yardım etmesi için onu desteklemeleri gerektiğini söyledi.
Mandya’daki seçmenlerden kendisine oğulları gibi davranmalarını istediğinde, bana devleti yönetme şansı verin dedi.
JD(S) partisinin iktidara gelmeyeceğini öne sürerek seçmenlerden bu seçim sezonunda Maddur’daki Prajadhwani Yatra’da Kongre’ye yardım etmelerini istedi.
Maddur şehrinin ana caddelerinde yatra kapsamında roadshow düzenleyerek halka yatranın nedenlerini anlatarak yozlaşmış olarak nitelendirdiği BJP’ye saldırdı.
BJP hükümetinin yolsuzluk uygulamalarına müsamaha gösterdiğini söyleyen yetkili, temel ihtiyaç maddelerinin artan fiyatlarını kontrol etmeye odaklanmadığını ve işçi sınıfının gelirini artırmasına yardımcı olmadığını da sözlerine ekledi.
“Ben ve eski CM Siddaramaiah, bu nedenlerle BJP’ye karşı mücadeleye girdik” dedi ve Kongre’nin kolektif liderlik altındaki kalabalıklarla karşı karşıya olduğunu vurguladı.
“Kongre yönetimi sırasında birçok popüler plan hayata geçirildi. Bu projeler BJP hükümeti tarafından durduruldu. Kongre eyalette iktidara gelirse, Yüksek Komutanlık kimin Başbakan olacağına karar verecek. Ancak Shivakumar, CM kadar güce sahip olacak, ”dedi eski UT bakanı Khader.
KPCC çalışma başkanı R Dhruvanarayana, Rajya Sabha üye GC Chandrasekhar, eski bakanlar HM Revanna, N Chaluvarayaswamy, Başbakan Narendra Swami ve eski milletvekili VS Ugrappa katıldı.