‘Balkon ızgarasından kayıp’: Greater Noida’daki apartman dairesinde 3 yavru ölü bulundu | Noida Haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: Zemin kattaki bir apartmanın balkon barakasında ölü üç köpek yavrusu bulundu Şehir 1 içinde Büyük Noida Çarşamba günü Batı. Polis, 20 katlı binanın 10. katında oturan bir evcil hayvan sahibini sorguya çekti ve köpeğinin geçen ay yedi yavru doğurduğunu ve bunların üçünün balkondan düştüğünü söyledi.
Evcil hayvan sahibi, balkon kapısını açık bıraktığını ve yavruların ızgaradan kayarak balkondan düşebileceğini iddia etti. Ancak mahalle sakinleri, güvercin ağlarıyla kaplı aynı balkondan üç hayvanın nasıl atlayabildiğini anlamıyor.
Binanın birinci katında oturan Neha, TOI’ye mahalle sakinlerinin zemin kata balkon sundurma yaptığını söyledi. “Saat 5.30 civarında barakanın üzerine bir şeyin düştüğüne dair yüksek bir gümleme sesi duydum ama çok erken olduğu için duymazdan geldim. Sabah 8.30 civarında zemin kattaki komşu kulübede bir şey olup olmadığını sordu ve sonra üç yavruyu üzerlerine bir battaniyeyle acınacak halde yatarken buldum. Bana birisi onları yüksekten fırlatmış gibi geldi. Çok korkunçtu, ”dedi Neha.
Apartman sahipleri derneği başkanı Chetan Sharma, aynı binanın 10. katında yaşayan bir evcil hayvan sahibinin sorgulanmak üzere götürüldüğü olayı incelemek üzere apartman güvenlik ekibi tarafından günün ilerleyen saatlerinde bir polis ekibinin çağrıldığını söyledi. Adam, yavrularından üçünün o sabahtan beri kayıp olduğunu iddia ettiğini de sözlerine ekledi.
SHO Bisrakh Anil Rajput, evcil hayvanın sahibinin, 2020 Covid-19 karantinası sırasında hayvanın hasta olduğunu keşfettikten sonra bir köpeği evlat edindiğini söylediğini söyledi. “Bize köpeği sahiplendiğini ve son üç yıldır ona baktığını söyledi. Bir ay önce, hayvan yedi yavru doğurdu. Üç yavru köpeğin çarşamba sabahı haberi olmadan apartmanının balkonundan düştüğünü söyledi” dedi. Otopsi raporunu bekliyorum.
Greater Noida’da bir hayvan barınağı işleten Kaveri Rana Bhardwaj, Çarşamba gecesi polise evcil hayvan sahibine karşı ihmal nedeniyle işlem yapmasını isteyen bir şikayette bulundu. Bhardwaj, “Dört yavru ve anneleri de evcil hayvan sahibinden alınıp tedavi için kurumumuza teslim edilmelidir. Onun bakımında güvende değiller” dedi.
Polis, köpeklerin hiçbirinin Greater Noida otoritesine kayıtlı olmadığını söyledi.