Askerler Letonya'da Doupov'da bir göreve hazırlanıyorlardı, yedekler de gidecek

RumBar

Global Mod
Global Mod
“Litvanya'daki konuşlanma sırasında parçası olduğumuz uluslararası savaş grubuna kara hava savunması sağladık. Alay komutanı Luděk Teger, Letonya'da askerlerimiz kuvvet koruma görevlerini yerine getirecek” dedi. Strakonice askerleri Doupov'daki eğitimi de yeni görevlere uyarladı.

“Bu, koruma müfrezesinin ilk kapsamlı tatbikatıydı. Üsteğmen MB Doupov'da yürüttüğü tatbikatın içeriğini askerlere yeşil taktiklerdeki temel faaliyetin kas hafızasına kazandırmaya çalıştık. “Öncelikle daha küçük grupların eğitimine odaklandık. Bireylerden çiftler ve bölümler aracılığıyla bireysel takımlara kadar” diye açıkladı.

“Amacımız müfreze içindeki kooperatiflerin faaliyetlerini uyumlu hale getirmekti. “Askerler, ana komuta merkezi ve yedek komuta noktalarının geliştirilmesi, bunların ele geçirilmesi için hazırlık yapılması ve bu noktaların fiili savunma faaliyetleri için alanlarda keşif çalışması yaptı” dedi.

Tecrübelerini aktardılar

Askerler ayrıca lojistik konvoyların korunması ve oluşabilecek olaylara karşı tepki verilmesi konusunda da eğitim aldı. İster teknik bir arıza olsun, ister trafik kazası olsun, ister askeri konvoya saldırı olsun.

Eğitim, Vyško'daki Yabancı Operasyonlara Hazırlık Merkezi'nden ve Prag-Kbely Ulaştırma Hava Kuvvetleri'nin 24. üssünden deneyimli eğitmenler tarafından denetlendi; bu eğitmenler, yabancı görevlerde konuşlandırılmalarından Strakonice'deki askerlere sayısız deneyim aktardılar.

“Askerlerin Letonya'daki konuşlanmaları kapsamında gerçekleştirecekleri faaliyetleri mümkün olduğu kadar aslına sadık bir şekilde simüle etmeye çalıştık. Aynı zamanda onların stres altında çalışabilme yeteneklerini de artırmak istedik” diye ekledi eğitim müdürü.

Strakonice askerleri, Kanada komutasındaki uluslararası bir grupta Opava'nın 53. Keşif ve Elektronik Harp Alayı uzmanlarıyla birlikte çalışacak. Elektronik savaş ve keşif odaklı bir şirketin parçası olacaklar.

Aktif rezervden bireyler aynı zamanda Letonya'da faaliyet gösteren Çek biriminin bir parçası olacak. Askerlerin Letonya'ya gidişi bu temmuzda, geri dönüşü ise gelecek yılın başında planlanıyor.