Ashram Üstgeçidi açılıyor, ancak 1. Günde Noida’ya giden araçlar için sorunsuz bir yolculuk değil | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: Güney Delhi’yi Noida’ya bağlayan altı şeritli Ashram Üstgeçidi uzantısının Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal tarafından halka açılmasının ardından Noida’ya giden birkaç yolcu trafik sıkışıklığına takıldı.
Viyadüğün 1,4 km uzunluğundaki uzantısı, üç ana kavşağı – Maharani Bagh kavşağı, Çevre Yolu-DND kavşağı ve Sarai Kale Khan’a doğru Çevre Yolu döngüsü – ve Ashram Chowk ile Bypass DND uçuş yolu arasındaki üç trafik ışığını rahatlatarak araç hareketini daha yumuşak hale getirmeyi amaçlıyor. . Şu anda, Noida ve Ghaziabad’dan Güney Delhi’ye gelip giden insanlar, DND döngüsünden Ashram kavşağına giderken trafik sıkışıklığıyla karşılaşıyor.
Pazartesi öğleden sonra TOI, Noida’dan Delhi’ye giden karayolundaki trafiğin düzgün olduğunu tespit etti. “Bugün, DND otoyol geçiş ücreti istasyonundan Ashram kavşağına ulaşmam sadece 10 dakikamı aldı. Noida’dan bir banliyö olan Vivek Kumar, bağlantı arterinin inşası nedeniyle üst geçit kapatıldığı için aynı mesafeyi kat etmek bir saatten fazla sürerdi” diyor.
Bununla birlikte, Delhi’den göç yolunun Noida tarafına giden hikayesi tam bir tezat oluşturuyordu.
Açılış programında kullanılan sandalyeler, halılar, çadırlar ve diğer gereçler akşama kadar uçuş yolu boyunca arka arkaya bırakıldığı için Delhi-Noida karayolunda Delhi trafik departmanı tarafından çok sayıda kısıtlama getirildi. Ashram kavşağında yoğun trafik sıkışıklığına. .
Noida’nın 78. sektöründeki Antriksh Golf View 2’de ikamet eden Brajesh Sharma, şunları söyledi: Delhi Trafik Polisi Pazartesi günü saat 17.00’de uçuş yolunun işe gidip gelmek için açılacağını tweetledi. “Buna göre, ofisimi 17:40’ta terk ettim ama Lajpat Nagar yakınlarında yoğun bir trafik sıkışıklığına saplandım. Delhi-Noida güzergahı açılmadığı için Ashram Chowk’tan trafik sıkışıklığı yaşandı. Bir saattir trafikte mahsur kaldım” dedi.
Sharma, Delhi’nin Siri Fort bölgesindeki ikametgahı ile ofisi arasında gidip gelmek için genellikle DND uçuş rotasını kullanıyordu. “Ancak son iki aydır inşaat faaliyetleri nedeniyle Ashram Chowk’ta 1 ila 2 saat arasında değişen yoğun bir trafik olacaktı. Bu yüzden Delhi’ye giden Barapullah üst geçidi için DND uçuş yolundan sola dönmeyi tercih ettim” dedi.
Üstgeçit uzantısının insanların Noida ile Delhi arasında gidip gelmesine yardımcı olacağını “ancak ilk gün bir fiyaskoydu” dedi.
Batı Greater Noida’nın bir sakini olan P. Majumdar, kendisinin de Ashram kavşağında trafik sıkışıklığına yakalandığını söyledi. “Trafik polisi yürüyüş rotasının Delhi-Noida tarafını açamadığı için Ashram Chowk’ta 30 dakikadan fazla mahsur kaldım. Delhi’deki Greater Kailash 1’de telekomünikasyon bakanlığında çalışan Majumdar, “Polis bölümün saat 17:00’de açılacağını söylediği için rotayı kullanmayı planladım” dedi.
diye sorulduğunda bir Delhi polisi trafik müfettişi TOI’ye Delhi-Noida tarafındaki trafik kısıtlamalarının 18:30’da kaldırıldığını söyledi. Salı gününden itibaren trafik sorunsuz akacak” dedi.
Trafik polisi, üst geçidin iki şeridine de ağır vasıtaların girişine hâlâ izin verilmediğini bildirdi. Uçuş yolunun her iki tarafında ağır araçları kısıtlamak için kısa huzmeli bariyerler yerleştirildi. Barapullah’ı kullanan yolcular artık Ashram Viyadüğü’nü kullanarak Gurgaon, Chirag Dilli, Kalkaji, Khanpur, Greater Kailash, Saket ve AIIMS gibi bölgelere gidebilirler.