Arif Mohammed Khan: Toplumu İleriye Taşıyan Eğitime İhtiyaç Var: Kerala Valisi | Haberler

FontikUpa

Member

Mysuru: Kerala Valisi Arif Muhammed Han toplumu doğru yönde ilerleten eğitime ihtiyacımız olduğunu söyledi. Açılış konuşmasını Cuma günü JSS Eczacılık Fakültesi’nin Altın Jübile kutlamaları sırasında yaptı. “Zeka olmadan eğitim israftır. Eğitim, bilgi sağlamanın yanı sıra öğrencilere maneviyat aşılamalıdır” dedi.
“Eğitim, insanların yaşamlarında değişiklikler getirmelidir. Toplumumuzu değiştirmeli” dedi.
Hindistan’ın ilaç sektöründeki başarısını hatırlatarak, Hindistan’ın ilaca olan güveninden dolayı ülkenin geliştirdiği Kovid 19 aşısının her yerden geldiğini söyledi.
Ayrıca sağlıklı bir toplum geliştirmek için tüm dünyanın birlikte çalışması gerektiğini söyledi. Shivarathri Deshikendra Swami bu olayda hazır bulundu. CG Betsumath, Genel Sekreter, JSS Mahavidyapeetha, B Suresh, Rektör Yardımcısı ve Dr. Surinder SinghJSS Academy of Higher Education & Research Rektör Yardımcısı, Okul Müdürü TM Pramod Kumar ve diğerleri hazır bulundu.tnn