Aktör Manjunath, Karakter Heykelleri Ortaya Çıktıktan Sonra Rk Narayan’ı Anıyor | Haberler

FontikUpa

Member

MYSURU: Aktör Manjunath NayakerHalk arasında Usta Manjunath olarak tanınan ve bir çocuk oyuncu olarak Swami karakterini oynadıktan sonra popüler hale gelen oyuncu, kariyerinde aldığı en iyi iltifatlardan birinin Hintli yazar RK Narayan’dan geldiğini söyledi: ‘Sen tam olarak nesin Swami’nin ‘Malgudi Günleri’ televizyon dizisindeki Swami rolüm hakkında olacağını düşündüm.
Usta Manjunath ve Narayan, diziden sonra bir Mysuru otelinde buluştuğunda, ikincisi çocuk oyuncuya iltifat etti.
“Mysore Üniversitesi’nde edebiyat okumaya başlayana kadar bu ekin ne kadar değerli olduğunun farkında değildim” dedi.
RK Narayan onuruna Pazar akşamı Yadavagiri’deki Joy Factory Circle’da Swami, Mani ve Shankar Nag heykellerinin bulunduğu Heritage Circle’ın açılışında, Usta Manjunath ‘Malgudi Günleri’ dizisini çektiği günleri hatırladı.
“Swami’nin karakteri benim gerçek hayattaki halimin tam tersiydi. Swami daha çok korkan, çekingen, çekingen, endişeli, suçlu vs. bir insandı. Gerçek hayatta farklıydım, agresiftim, özgüvenliydim vs. İlk başta kendime neden böyle davranayım diye sordum. Bu rolde korkuyorum.” Daha sonra bu karakter için bilinçli olarak kendimi değiştirdim” dedi.
Diğer bir zorluk da bu dizinin çekildiği Hintçe ve İngilizceyi anlamaktı. Manjunath, “Son derece zorluydu, bu yüzden dizi için gerçekten çok çalıştığımı hissediyorum” dedi.
Swami rolüyle ilgili olarak, çok genç olduğu için bu romanı çekimlerden önce okumadığını söyledi.
“Bana rolüm söylenmedi. Ama bana onun ulusal kanal Doordarshan’da gösterileceği söylendi. Herkes için mutlu bir an oldu” dedi. “Bu dizinin İngilizce ve Hintçe çekileceği söylendiğinde hayır dedim. Ama büyük oyuncu-yönetmen Shankar Nag iki dili de idare edebileceğimi söyledi” diye ekledi.