Ae'nin kendi deneyiminden Michlov ona diğer dezavantajlı insanlara nasıl yardım edebileceğini gösterdi

RumBar

Global Mod
Global Mod
Biri engelli 6 çocuğun dünyaya gelmesi ailenin hayatını alt üst etti. Manel'in gücünün sonuna ulaştığı anlar oldu. on üç yıldır tatil için bir araya gelmemişlerdi. Sinemaya, tiyatroya, restorana gitmek onun için zor. Oğluna bakacak birini bulmak çok zor. Köpek ayrıca davranış bozukluğundan muzdariptir ve seyahat etmekten hoşlanmaz.

Bu nedenle, örneğin Cheb'de bir bırakma hizmeti almak bir sorundur. Aska'da benzer hizmetlerin ne kadar eksik olduğunu öğrendikleri için kendileri de bir günlük istasyon kurmaya karar verdiler. 3 Ocak'ta Ask Nedbalov caddesinde Klubka tst'nin bir lokantası olarak açıldı. Aska ile engelli çocuklar hakkında konuşan insanlar bir an durup nefes alabilecek ve kelimeleri özümseyebilecekler.

Benzer durumdaki ailelerle birkaç yıl önce Klubek tst'te buluşmaya başladık. Jan Michlo, burada beşte birinin Ai'deki günlük istasyondan kaybolacağını keşfettik, diye hatırladı. Model Jana ile birlikte bu hizmetin kurucusu ve işletmecisidir. Gündüz bakımevinin temeli, Jana Michlov'un işe gidemeyeceğini öğrenmesiyle doğdu.

Dinlenme zamanı

Oğlum altı yaşında Ai'de anne çarkının özel derslerine gitmeye başlayınca ben de asistan kursunu tamamlayıp direksiyonda çalışmaya başladım. Ancak büyüdükçe ustalaşması gerekiyordu. Uzun bir izolasyonun ardından dışarı çıkmaya başlamasıyla birlikte covid sonrası büyük fedakarlıklarla mücadele ettik. Jana Michlov, ailede hepimiz birbirimizden her zaman yorulduk, diye açıkladı.

Bize yardım edebilecek birini arıyorduk ve bu şehirlerde o bölgede hizmetler olmasına rağmen burada, Ai'de bu seçeneğe sahip değildik, dedi. Çalışması sırasında Ai'de pek çok benzer ailenin olduğunu fark etti. Çocuklarıyla ilgilenen ebeveynler ise çok yoruluyor ve dinlenmeye ihtiyaç duyuyor. O insanlar canlarını istemiyordu. Otomatik pilotta gidiyorlardı.

Pitom çocuklarına bakmak istiyordu, sadece dinlenmeye zaman bulmak için yardıma ihtiyaçları vardı. Jana Michlov, dibe ulaşmak için enerji çektiklerini ve daha sonra bunu vermeleri gerektiğini söyledi. Böyle bir merkezin kurulması hiç de kolay olmadı. Manel Michlov'ların uçuruma ulaşması altı ay sürdü.

15 müşteriye kapalı

Chodov'daki Matedouk Gündüz Merkezi'nin kurucusu bölgesel meclis üyesi Robert Pisr, Pavel Brborec ve çeşitli sosyal hizmet görevlileri onlara çok yardımcı oldu. Jana Michlov, onların tam birer melek olduğunu belirtti. Başından beri akın eden halkın desteğini takdir etti. A Şehri ayrıca belediye binalarının kiralanması ve inşaat haklarına yönelik sübvansiyonlar şeklinde yardım da sağlamıştır.

Lv merkezin açılışına göre Honzk'un babası Jan Michl m. Pes etmedi ve projeyi tamamladı. Hedef grup, 5 ila 26 yaş arasındaki engellilik ve otizm spektrum bozukluklarına sahip çocuklardır. Hafta içi sabah 7'den akşam 16.30'a kadar açıktır. Biz müşterilerle ilgileneceğiz, aileler de sizinle ilgilenecek. Jan Michlo, Pe'nin devlet kapsamında olduğunu bildirdi

İstasyonda kalmanın maliyeti yiyecek ve çocuk gelişimini içerecektir. Çeşitli eğitim programları kapsamında kişisel bakım, hijyen ve benzerlerini geliştirmeye çalışacağız. Mevcut kapasite 15 müşteri olup, sosyal hizmetlerde beş çalışan ve bir sosyal hizmet uzmanı çalışmaktadır. MME merkezinin daha da geliştirilmesiyle dolu. Michlo, bakalım işimi nasıl kaybedeceğim, diye ekledi.