3 20 Yaşındaki Bir Çocuğa Tecavüz Etmek, Onu Fuhuşa Zorlamak Suçuyla Müebbet Almak | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: Ekstra oturum mahkemesi, 2018’de 20 yaşındaki bir kadına tecavüz edip onu fuhuşa zorlamaktan üç kişiyi ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.
Şüpheliler, tümü yirmili yaşlarının ortasında ve Delhi’den olan Sameer, Omkar Kshatriya ve Anoop Gupta olarak belirlendi.
Aslen Sikkim’deki Gangtok’tan olan kadın, 5 Şubat 2018’de işkencecilerinden kaçmayı başardı ve polise haber verdi. “Kadın kaçmayı başardığında üç zanlı arabalarının dışında içki içiyordu. Bir polis arabası (PRV) görene kadar koşmaya devam etti. Bölge hükümetinin danışmanı Dharmendra Jaint, bir polis ekibi ona arabaya kadar eşlik etti ve üç kişiyi tutukladı” dedi. Mahkemeye çıkarılan 3 kişi, tutuklandı. Kadın, muayene için Bölge Hastanesine sevk edildi.
Dr. Üzerinde testleri yapan Pushplata, raporunda herhangi bir dış yaralanma olmadığını söyledi. Kızlık zarı yırtılmıştı. Patoloji raporunda sperm bulunamadı ve bu konuda somut bir görüş var. tecavüz verilemez.”
Ancak sanıklar aleyhlerindeki suçlamaları reddederek yargılanma kararı aldı.
Mahkemede kurban, Gangtok’ta Monika adında bir kadınla tanıştığını ve kendisine ulusal başkentte aylık 10.000-15.000 Rs maaş karşılığında bir iş sözü verildikten sonra ona Delhi’ye kadar eşlik ettiğini söyledi.
“Odasında uyumaya gittim. Uyandığımda Monika yoktu. Bunun yerine, bu üç adamı buldum. Monika’nın beni onlara sattığını söylediler” dedi. Üçü sırayla bana tecavüz etti. Beni küçük bir odada tuttular ve birilerine haber verirsem ağır sonuçlarla tehdit ettiler.” Kadın zorla içeri girdiğini iddia etti. seks zaman içinde ticareti yapılan ve farklı müşterilere getirilen.
“Üçlü arabayı durdurup içmeye başladıklarında Noida’daki bir müşterimize gidiyorduk. Bazı iğneleri devirdiklerinde kaçtım ve bir polis ekibine koştum” dedi.
Müfettiş yardımcısı Sahab Singh mahkemeye şunları söyledi: “Polis ekibi kızı aldı ve üç kişiyi tutukladı. Arabalarına da el konuldu” dedi.
Avukat Harishchandra Verma müvekkilleri hakkındaki iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Ayrıca, davanın yıldız tanığı olmasına rağmen, savcılığın Monika’yı tutuklamadığını savundu.
Bir savunma tanığı, Prem Darya Sherpa, mahkemede kadının sanıklardan biri olan Omkar tarafından tanındığını iddia etti. Omkar’dan biraz borç almıştı. Parayı geri isteyince kendisi ve arkadaşları hakkında dava açtı” dedi.
Mahkeme her iki tarafı da dinledi ve iddia makamının tanıklar ve deliller aracılığıyla sanığın kadını fuhuşa zorladığını kanıtlamayı başardığını söyledi.
Ek mahkeme oturumları Ran Vijay Pratap Singh Salı günü üç kişiyi ömür boyu hapis cezasına çarptırdı ve IPC’nin 376/120 (tecavüz ve suç komplosu) Bölümü uyarınca 50.000 Rs para cezasına çarptırdı.
“Ayrıca, Ahlaksız Trafik (Önleme) Yasası, 1956’nın 6. Bölümü uyarınca ömür boyu hapis ve her biri 50.000 Rs para cezasına çarptırıldılar; Mahkeme, 4. Kısım uyarınca iki yıl hapis ve 1.000 Rupi para cezası ve Ahlaksız Trafik (Önleme) Yasasının 5. Kısmı uyarınca 14 yıl hapis ve 2.000 Rupi para cezası” dedi. Anoop kefaletle serbest bırakılırken Sameer ve Omkar zaten mahkeme öncesi gözaltındaydı.
(Cinsel saldırı ile ilgili konularda Yargıtay yönergeleri uyarınca mağdurun kimliği, mahremiyetinin korunması için açıklanmamıştır)