2017’de Greater Noida’da yürümeye başlayan çocuğa tecavüzden 2 yıllığına barınağa gönderilen genç | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: Bir genç, 2017’de yeni yürümeye başlayan bir çocuğa tecavüz etmekten suçlu bulundu. Bisrakh bölgesi tarafından iki yıl hapis cezasına çarptırıldı. Çocuk Mahkemesi Perşembe günü.
Suçun işlendiği sırada 14 yaşında olan hükümlü, iki buçuk yaşındaki kızı bir okul binasının arkasındaki kuytu bir yere götürmüş ve orada küçüğü soymuş ve ona tecavüz etmeye teşebbüs etmişti. Suçsuz olduğunu iddia etmişti.
23 sayfalık tutuklama emrinde, bölge çocuk mahkemesi başsavcısı da gence 1 lakh Rs para cezası verdi ve onun Gazipur’daki güvenli bir yerde veya gençlik evinde gözaltına alınacağını söyledi.
JJ yönetim kurulu üyesi Arun Kumar Gupta, 6 Haziran 2017’de kızın babasının, genç kızı dışarıda oynarken kızını kaçırmakla suçlayarak Bisrakh karakoluna şikayette bulunduğunu söyledi. Şikayetçi, ailenin ve bazı yerel sakinlerin genci çocukla birlikte bir okul binasının arkasında bulduklarını iddia etti. Çocuğun çocuğu çırılçıplak soyduğunu ve ona tecavüz etmeye çalıştığını iddia etti.
POCSO Yasası kapsamında gence karşı bir dava açıldı ve beş ay sonra kefaletle serbest bırakılmak üzere bir ıslahevine yollandı. Davaya ilişkin dava 31 Ağustos 2017 tarihinde açıldı.
İddia makamı, bu davada çocuğun ebeveynleri, amcaları, yerel halk ve polis personeli de dahil olmak üzere sekiz tanık sunmuştur. Duruşmada çocuğun babası kurula köyde büfe işlettiğini ve gencin komşuları olduğunu söyledi. Ayrıca gencin iddia ettiği gibi ailelerin geçmişte rekabeti olmadığını da iddia etti.
Genç, iki ailenin ticari olarak rakip olduğunu iddia ederek suçsuz olduğunu iddia etmişti. JJ Board’a “O gün çocuğu oynaması için dışarı çıkarmıştım. İşiyordu ve ben de onun bezini çıkarmaya çalışıyordum ki yerel halk oraya geldi ve bir tecavüz alarmı verdi” dedi.
Dr. Kurbanın tıbbi muayenesini yöneten Pragya, çocuğun dışında herhangi bir yaralanma olmadığını ve akrabalarının dahili muayene için izin vermediğini söyledi.
JJ kurulu, kovuşturma için tanıkların ifadesine güvendi ve küçüğü suçlu buldu. Şef, “Genç, POCSO Yasasının 18(1)(D)(G) bölümü uyarınca iki yıl hapis ve 1 lakh Rs para cezasına çarptırıldı. Gazipur’da güvenli bir yerde tutulacak” dedi. Yargıç Divyakant, Singh Rathor’u söyledi. Konsey, gencin halihazırda yattığı beş ayın iki yıl hapis cezasından indirileceğini söyledi.
(Cinsel saldırı ile ilgili davalarda Yargıtay yönergeleri uyarınca mağdurun kimliği, mahremiyetinin korunması için açıklanmamıştır)