2 yıldır hazır huzurevi nihayet kapılarını açıyor | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod
NOIDA: Son iki yıldır tamamen işlevsel olmayı bekleyen huzur evi ve Sektör 62’deki yetimhane yakında harici bir kurum tarafından yönetilecek. bu Noida otoritesi STK’lardan ve özel şirketlerden evi beş yıl süreyle işletmeleri için ilgi beyanlarını davet etti.
Yetkililer, tesisin sadece kalabilecek durumda olan ancak yakınında akrabası olmayan yaşlıları değil, aynı zamanda tesisin aylık kirasını karşılayamayanları da barındıracağını söyledi. 2020 yılında 15.65 Rs maliyetle tamamlanan huzurevi ve yetimhane, 216 yaşlı ve 176 yetim kapasitelidir.
“Şu anda tesis, ilçe kadın refah müdürlüğüne bağlı ama dolu değil. Şimdi STK’ları ve özel şirketleri tesisi işletmeye ve kalacak yere ihtiyacı olan yaşlılara ve çocuklara en iyi bakımı sağlamaya davet ettik” dedi. Dori Lal VermaNoida Kurumunun üst düzey yöneticisi.
Yetkililer, büyük olasılıkla Aralık ayına kadar tamamlanması beklenen teşkilatın yetim çocuklar için meslek ve eğitim tesislerinin yanı sıra 24 saat tıbbi tesisler de sağlayacağını söyledi. Ajans seçim süreci 5 Aralık’ta başlıyor.
Yetkililere göre, uygun başvuru sahiplerinin yaş, cinsiyet ve sağlık gereksinimlerine göre odalar tahsis edilecek. Temel bakım, düzenli aşılar, fizyoterapi ve psikolojik danışmanlık dahil olmak üzere konaklama, yemek ve sağlık hizmetleri için kişi başı maksimum 20.000 Rs kira alınacaktır.
Merkezdeki yetimler, çevredeki okullar ve mesleki eğitim programları aracılığıyla eğitim görüyor. Başka bir yetkili, “Sonunda, ajans huzurevini kendi kendine yeterli hale getirecek” dedi.
Verma, “Huzurevinde ve yetimhanede kaliteli bakım sağlamaya istekli STK’lar ve özel şirketler arıyoruz” diye ekledi.