140 likör şişesiyle tutulan 2 kişi, bunları Holi’de satmak istedi | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: tüketim vergisi departmanı Gautam Buddha Nagar Pazartesi günü Holi’den önce yasadışı içki satışlarını kontrol etmek için bir sürüş gerçekleştirdi ve Sektör 44’ten Neeraj Kumar adında bir adamı tutukladı.
“Bir tüketim vergisi müfettişi tarafından yönetilen bir ekip Ravi JaiswalPolis, “Yolculuk sırasında 96 şişe yasadışı içki taşıyan bir adamı yakaladım” dedi. RB Singh, bölge temsilcisi. İçki Haryana’da satılmak üzere tasarlanmıştı ve Neeraj yasadışı bir şekilde Holi’de satış için Noida’ya nakletti.
Kasna polisi ayrıca Greater Noida’daki Ambedkar T-noktası yakınlarında 45 şişe likör taşıyan bir adamı yakaladı. “Bir ihbar üzerine, bir polis ekibi Greater Noida’da kiralık bir evde yaşayan Bulandshahr sakini Ashok Kumar’ı yanında 45 şişe likörle tutukladı. Polise likörü Haryana’dan aldığını ve satmayı planladığını söyledi. Greater Noida’da,” dedi Santosh Kumar ŞuklaKasna Polis Karakolunun SHO’su.
Her iki adam da Özel Tüketim Yasası’nın 60. Bölümü uyarınca kayıt altına alındı. Bölge mahkemesine sevk edilerek adliyeye sevk edildiler.
Tüketim yetkilileri, polis, idare, ulaşım departmanı ve GST yetkilileriyle yolculuklar düzenlediklerini söylediler. “Doğu Periferik Otoyolu (EPE), Noida-Büyük Noida Otoyolu’nda devriye geziyoruz ve ayrıca Holi sırasında yasadışı içki taşımacılığını kontrol etmek için Noida-Delhi sınırlarındaki insanların hareketini izliyoruz. Geçmişte içki kaçakçılığına karışmış insanlara göz kulak oluyoruz. Ayrıca, insanların bazen saklandığı ve yasadışı içki tükettiği eski fabrikaları da inceliyoruz” dedi.